HBDH Kürdistan Orhan Yılmazkaya Milisleri bir işbirlikçiyi cezalandırdı

Bir İşbirlikçiyi Cezalandırdık

27 Nisan 2021 günü 01:00 sıralarında Mardin Artuklu Trafo Mahallesinde, sömürgeci güçler ile işbirliği yapan, devrimci mücadelemize karşı kontra faaliyet yürüten Ahmet Kösesoy isimli şahıs cezalandırılmıştır. İşbirlikçiye ait 33 AA 768 plakalı araç ateşe verilerek imha edilmiştir.

Eylemimiz büyük enternasyonal devrimci komutan Orhan Yılmazkaya’nın ölümsüzleşmesinin 12. yıldönümünde, HBDH Yürütme Kurulu Üyesi Şehit Sinan Dersim anısına gerçekleştirilmiştir. Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız devrimci seferberliği içerisinde, Sinan Dersim İntikam Hamlesi ile Kürdistan’da sömürgeci güçleri ve onun işbirlikçilerini tarihin çöplüğüne göndereceğiz.

Faşizm ekonomik, siyasi ve askeri olarak tükenmiştir. Faşizm, işçi sınıfı ve ezilen halkların meydanlara çıkması, direnişimizle bütünleşmesi halinde ilmik ilmik dökülerek yıkılacaktır. Bundan dolayıdır ki; 1 Mayıs’ı yasaklayarak emekçileri evlere kapatarak ayakta kalmaya, Metina, Zap, Avaşin’e saldırarak gerilla direnişiyle, emekçilerin direnişinin birleşmesini bütünleşmesini engellemeye çalışmaktadır. Gerilla güçlerimizin tarihi direnişi karşısında Gare’de olduğu gibi Metina, Zap, Avaşin’de de yenilgi haline girmiş, kayıplarını gizleyen, askerlerini ortada bırakan bir çaresizlik içerisindedir.

1 Mayıs’ta tüm yasakları parçalamanın Türkiye ve Kürdistan’ın her kentinde meydanlara çıkmanın zamanıdır. Türkiye işçi sınıfının kurtuluş yolunun Kürdistan devrimiyle buluşarak gerçekleşeceğini ilan eden Orhan Yılmazkaya’nın ve Kürdistan’ın özgürlüğünün Türkiye işçi sınıfıyla birlikte sağlanacağını ilan eden Sinan Dersim’ in kavgası birleşik devrimin kavgasıdır.

HBDH Kürdistan Orhan Yılmazkaya Milisleri