HBDH: İstanbul Bağcılar’da Polisleri Cezalandırdık!

İstanbul Bağcılar’da Polisleri Cezalandırdık!

18.07.2020 tarihinde (Bugün) 14:30 sularında İstanbul/Bağcılar ilçesi Yüzyıl mahallesinde devriye halinde bulunan polis otosuna yönelik HBDH İntikam Milislerimiz tarafından silahlı eylem düzenlenmiştir. Eylemde ölü ve yaralı kesin olmakla birlikte sayı netleştirilememiştir.

Saray basını her zaman halktan gerçekleri gizlediği gibi bu eylemimizin de içeriğine ve kayıplarına dair gerçeği gizlemektedir. Saray medyasının yer verdiği üzere yakaladıkları iddiası ile işkence uygulayarak servis ettiği kişilerin milislerimizce bir bağı yoktur. Birimlerimiz eylem alanından güvenli olarak çekilmişlerdir.

Eylemimiz Şırnak ve Batman’da işgalci askerler tarafından çocuklara yönelik taciz ve tecavüz saldırılarına yönelik misilleme eylemidir. AKP-MHP faşizmi ve onun faşist güçleri, ortaklık yaptığı DAİŞ çeteleri gibi tecavüzcü sürüsüdür. Halklarımız günlerdir serhildan ruhu ile Batman ve Şırnak’ta bu işgalci tecavüz sürüsüne karşı sokaklara çıkarak hesap sorma çağrısı yapmıştır. HBDH halklarımızın bu çağrısına yanıt olarak İstanbul’da polisleri cezalandırmıştır.

Tecavüzcü, katil devlet geleneğini çok iyi tanıyor ve uyarıyoruz. Sömürgecilik ve işgal politikaları ile her gün kölelik dayattığınız bu halkın öfkesinden ve devrimci güçlerimizin eylemlerinden korkun. Namlularımız nerede olursa olsun bu tecavüzcü çetelerin ensesindedir. Çürümüş ve çökmekte olan bu faşist devletiniz sizi koruyamayacak. İktidar eliyle faşizm hukuğu uygulayan mahkemeler sizi koruyamayacak. Halklara, kadınlara, emekçilere karşı işlediğiniz her suçun cezası birleşik güçlerimiz tarafından cezalandırılacaktır. Korunaklı zannettiğiniz kışlalarınız, orduevleriniz, emniyet binalarınız mutlaka yerle bir olacak, çöken AKP-MHP faşist devletinin altında moloz yığınına döneceksiniz.

Türkiye ve Kürdistan halkları, işçileri, emekçileri, gençleri ve kadınları her yerde yükselen ve devlet tarafından ödüllendirilen tecavüzcülere karşı ayaklanmak insan olmanın en onurlu davranışıdır. Tecavüzcülerin, katillerin, işkencecilerin, işgalcilerin anladıkları dil, HBDH’ın bugün ortaya koyduğu eylem çizgisidir. Bu eylem çizgisi gücünü Amed zindanlarından yükselen direnişten alır, bu eylem çizgisi gücünü Rojava’da AKP-DAİŞ ortaklığını teslim alan birleşik mücadeleden alır.

Eylemimiz vesilesi ile bundan 38 yıl önce Diyarbakır zindanında dört duvar arasında yaktıkları özgürlük ateşi ile teslimiyete karşı direnişin adını tüm dünyaya duyuran 14 Temmuz direnişçileri Mehmet Hayri Durmuş, Kemal Pir, Akif Yılmaz ve Ali Çiçek ve de bundan 6 yıl önce IŞİD karanlığını ezerek işçi sınıfı ve ezilen halklara devrimler çağının sürdüğü mesajını büyük bedellerle anlatan Rojava Devrim savaşçılarını saygıyla selamlıyoruz.

Faşizm yenilecek, birleşik devrim mücadelemiz kazanacaktır. Şimdi söz değil, eylem zamanı!

 

“Zorunlu açıklama ve düzeltme”

18.07.2020 tarihli “İstanbul bağcılar ilçesinde polisleri cezalandırdık” başlığıyla kamuoyuyla paylaştığımız haberimizde, intikam milisleri basın birimimizin hazırladığı metin ve görsellerde eksik ve hataların olduğunu fark ettik ve bundan dolayı kamuoyuna zorunlu bir açıklama ve düzeltme yapmayı uygun gördük. Öncelikle yaşanan bu hatadan dolayı İntikam Milisleri basın birimi olarak tüm kamuoyundan özür diliyoruz.

18.07.2020 tarihinde saat 02:30-03:00 sıralarında intikam milislerimiz, Bağcılar yüzyıl mahallesinde anayol kısmında düşman güçlerini taşıyan otobüse silahlı saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda düşman güçlerini taşıyan otobüse ağır darbeler vurulmuştur, hiç beklemedikleri bir anda ve yerde saldırıya uğrayan düşman güçleri karşılık dahi verememiştir. Alandan güvenli bir şekilde geri çekildikten sonra, düşman yaşadığı saldırının şoku ile kontrolünü kaybetmiş, alanı rastgele taramıştır. Eylemden kısa bir süre sonra alana çok sayıda düşman ve yaralı-ölülerini götürmek için ambulanslar sevk edilmiştir. Milislerimiz güvenli alana çekilmiş olup, düşman kayıplarını netleştirememiştir.

Düşman gün boyunca alanda operasyon yürütmüş, sonuç alamayınca orada yaşayan halkımıza yönelmiştir. Sonrasında saray medyasının servis ettiği haberler üzerinden, milis güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemin üzeri kapatılmaya, yaşadıkları kayıpları ve zayıflıkları gizlemeye çalışmışlardır. Bu doğrultuda önceki paylaştığımız haberdeki görüntü ve gün içinde yaşanan çatışmayla bir ilgimiz bulunmamaktadır. Ancak mahallede yaşayan halkımıza ve gençlere uyguladıkları zulüm ve işkencenin hesabının sorulacağı sözünü halkımıza tekrardan veriyoruz.