HBDH Kürdistan: “Deniz Poyraz Milislerimiz Amed’de Yürüyüş Düzenledi”

 “Deniz Poyraz Milislerimiz Amed’de Yürüyüş Düzenledi”

20 Haziran 2021 akşam saatlerinde Amed (Diyarbakır) Seyrantepe’de HBDH Kürdistan Milislerimiz yürüyüş düzenleyerek halka mücadele çağrısı yaptı. Yürüyüşte hava fişekler ve ses bombası kullanan milislerimiz zindanlarda süren açlık grevi direnişçileri selamlayarak, Deniz Poyraz’ın katledilmesine karşı misilleme sözü verdi.

Milislerimiz eylem sonunda halka yaptığı açıklamada: “Bizler HBDH güçleri olarak bu faşist iktidarı yıkmak, işçi sınıfı ve ezilen halkların özgürlüğünü kazanmak için dağlarda, şehirlerde ve tüm mücadele alanlarında sürdürdüğümüz savaşta tek bir geri adım atmayacağız. Biz “Deniz Gezmişin yolundaydı onun yolundan gitti… Deniz bir gitti bin gelecek” diyerek faşizme meydan okuyan anaların evlatları, binlerle gelecek Deniz Poyraz’ın yoldaşlarıyız. Diz çökmeyiz, durmayız, sinmeyiz, bitmeyiz!

Bu saldırının sorumlusu faşist devlettir! Hesabını vermelidir! And olsun ki verecektir! Hesap sorulmalıdır. And olsun ki sorulacaktır, soracağız! Söylenecek kelimeler ve öne konulacak hedef bunlardır. Gerisi ister artık kokuşmuş. Provokasyon edebiyatları ister sağduyu soslu korku çığlıkları olsun boştur, anlamsızdır. Gün geri çekilme günü değil ileri atılma hesap sorma günüdür.  Faşizmden hesap sorulmalı, faşist devlet yıkılmalıdır! Bu katliam düzeninin sonunu getirmenin başka yolu yoktur!

Deniz Poyraz şahsında tüm ölümsüzlerimizin yüce anıları önünde bir kez daha söz veriyoruz ki anılarına bağlı kalacak ve bu katliam devletini yıkacağız. Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız, İleri…Daha İleri…” dedi.