HBDH Kürdistan Komitesi: 14 Temmuz Direnişini Selamlıyoruz

 14 Temmuz Direnişini Selamlıyoruz

9 Temmuz günü Amed Merkez Kuça mahallesinde milislerimiz 14 Temmuz Direnişi anısına havai fişekli bir yürüyüş gerçekleştirip halka yazılı bir açıklama yaptı. Milislerimiz sloganlar atarak eylemi sonlandırdı.

Özgürlüğün sözle gelmeyeceği bir gerçektir. 14 Temmuz direnişçileri, dünyaya bir devrimcinin bitmez tükenmez inadı ve umuduyla baktılar.

14 Temmuz zindan direnişçileri Kemal Pir, M. Hayri Durmuş, Ali Çiçek, Akif Yılmaz ve binlerce isimsiz, sayısız ölüm orucu direnişçileri birleşik devrim ateşimizi mirasları ile harlıyorlar.

Zindanlar onların adıyla yüz günlerdir açlığa, baskıya, zulme direniyor, sokaklar direnişi zafere taşımanın merkezi oluyor. Artık adalet külünden doğduğumuz kor ateşte sarayları, saltanatları yakarak sağlanıyor.

Bugün HBDH Kürdistan Komitesi olarak bu ateşi taşıyan 14 Temmuz direnişçilerini selamlıyoruz. Anılarını, onların selamını faşizme her yerde ileterek yaşatıyoruz. Onların adları dostların yanında güven, düşmanı titreten bir korkudur.

Bugün zindanlarda Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan başta olmak üzere tecride, zulme, baskıya diz çökmeyen devrimci, yurtsever tutsaklar bir kez daha 14 Temmuz’un ruhuyla hareket ediyorlar. Biz onların fedai duruşuna feda devrimciliği ile cevap vereceğiz. Amed’ten başlayarak İstanbul’u kuşatarak Türk ve Kürt halklarının, işçi sınıfı ve ezilen Kürt halkının birleşik mücadelesini örgütleyeceğiz, ileri…daha ileri eylemlerle faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız.

HBDH Kürdistan Komitesi