HBDH Kürdistan: “Mardin MHP İl Başkanı Kurşunlarımızın Hedefi Oldu”

 Mardin MHP İl Başkanı Kurşunlarımızın Hedefi Oldu

30 Mayıs 2021 günü akşam saatlerinde Mardin’in Merkez ilçesi 13 Mart Mahallesi Dekorkent sitesi önünde MHP İl Başkanı Ferhan Bozkuş isimli faşist, düzenlediğimiz silahlı eylem ile cezalandırılmıştır. Ağır yaralı halde olan faşist unsur, polis kuşatması altında helikopter ile hastaneye kaldırılmıştır.

AKP-MHP faşist sömürgeci çetelere sesleniyoruz. Artık bu sokaklar sömürgecilere kapatılmıştır. Mafyacılara, cihadist çetelere, kontra güçlere ve faşist partiyi Kürdistan topraklarına taşıyan ihanetçilere kapatılmıştır. Ülkede yoksul halklara, emekçilere, gazetecilere, milletvekillerine saldıran, onların parti binalarını kuşatan, ateşe verenler bilsinler ki, sizler de birleşik güçlerimizin kuşatması altındasınız. Zindanlarda açlık grevi direnişini sürdüren yoldaşlarımıza saldıranlar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde tecrit uygulayarak komplo siyasetini sürdürenler ve buna ortak olanlar vazgeçmedikleri halde her gün bedel ödemeye devam edeceklerdir.

NATO şemsiyesi altında gerilla sahalarımıza saldıranlar bilmelidir ki, 1 Haziran Hamlesi’ni yaratan özgürlük güçleri, o gün de olduğu gibi bugün de sömürgeciliği ve tasfiyeci saldırıları yok edecektir. Birleşik devrimin gücü imkansızlıkları imkanlı kılan efsane komutan Adil Bılıki’nin direnişçiliğini taşımaktadır.

Tüm Türkiye’li ve Kürdistan’lı emekçi halkları, gençleri bu faşist zulüm düzenine karşı ileri… Daha ileri kavgaya atılmaya çağırıyoruz.

HBDH Kürdistan