HBDH Kürdistan: “AKP Mardin İl Başkan Yrd. Ekrem Sümer’i cezalandırdık”

 AKP Mardin İl Başkan Yrd. Ekrem Sümer’i cezalandırdık

31 Mayıs 2021 günü öğlen saatlerinde Mardin Merkez ilçesi 13 Mart mahallesinde gezmekte olan AKP İl Başkan Yardımcısı Ekrem Sümer sokak ortasında silahlı suikast sonucu vurularak cezalandırılmıştır. Ağır yaralı olarak polisin yoğun güvenlik önlemleri altında hastaneye kaldırılan işbirlikçi şahıs halen yoğun bakımdadır.

Sömürgeleştirilmiş Kürdistan topraklarında siyasi parti adı altında işgalciliği meşrulaştıran, kontra faaliyet sürdüren halk düşmanları bedelini canlarıyla ödeyecektir. HBDH olarak Kürdistan’da sömürgecilik, Türkiye’de sömürü iktidarı kızıl kurşunlarımızın hedefi olmaya devam edecek. Daha bugün Ethem Sarısülük’ü katledenler, onun için yapılan anmaya saldırıyor, acılı annelere zulmediyorsa, emri veren iktidar ve onun örgütlenmesinde yer alan şahıslar da sokakta rahat gezemeyeceğini bilmelidir. Sokakları devrimcilere, emekçilere, kadınlara, gençlere, Kürt halkına kapatmaya çalışanlar bilsinler ki, birleşik güçlerimiz o sokaklarda sizlerin halk düşmanı faaliyetlerinize izin vermeyecektir.

Bir kez daha eylemimizle Kürt Özgürlük Hareketinin 1 Haziran tarihi hamlesini selamlıyor, Şehit Reşit Serdar yoldaşın selamını sömürgeci güçlere taşıyoruz.

HBDH Kürdistan