HBDH Kürdistan: “Mardin’de Akmar’a ait TIR ateşe verildi”

 Mardin’de Akmar’a ait TIR ateşe verildi

30 Mayıs 2021 günü Mardin/Derik-Kızıltepe karayolunda hareket halindeyken durdurulan 23 TK 653 plakalı TIR yükü ile birlikte ateşe verildi. TIR’ın sahibi olan Akmar şirketi AKP’lilere ait bir firmadır.

Kürdistan ve Türkiye’de faşist iktidar ile işbirliği yapan, yağmalanan sömürge topraklarında ticaret adı altında yoksulların, doğanın talanıyla zengin olan herkes hedefimiz olacaktır.

Bu eylemimiz ile Kürdistan halkının özgürlüğü sürecinde yeni bir direniş dönemi olan tarihi 1 Haziran Hamlesi’ni selamlıyoruz. Bu temelde HBDH Kürdistan Komitesi olarak Kürt Özgürlük Hareketi’nin 18. yılına giren şanlı hamlesini kutluyoruz.

Bugün birleşik gerilla güçlerimize de ilham kaynağı olan bu hamlenin yıl dönümünü Birleşik Devrim Güçleri olarak “Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız” zafer hamlesi ile karşılıyoruz. Özgür alanlarda kahramanca savaşan gerilla güçlerimizin kararlı direnişinin verdiği güçle faşizmden ve sömürgecilikten hesap sormaya devam ediyoruz. Şimdi devrim yolunda ileri… Daha ileri atılacağımız yeni bir dönem başlıyor.

HBDH Kürdistan