HBDH Kürdistan: Rıdvan Akkaya Adlı Korucubaşının Çiftliğine Eylem

Rıdvan Akkaya Adlı Korucubaşının Çiftliğine Eylem

Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında 1 Mayıs 2021 gece saatlerinde Mardin Kızıltepe Bozhöyük (Tiledes) mahallesinde Rıdvan Akkaya adlı işbirlikçi kontranın evi ve çiftliği milislerimizce ateşe verilerek tümden imha edilmiştir.

Rıdvan Akkaya adlı unsur, bölgenin devrimci dinamiklerinin saldırıya uğramasında birinci derece sorumlu bir korucubaşıdır. Yıllardır Kürdistan’da yürütülen özgürlük mücadelesine karşı faaliyet yürütmekte ve birçok saldırının içerisine birebir yer almaktadır. Ayrıca bölgede edindiği servet, kölece çalıştırdığı işçi ve emekçilerin sömürüsüne dayanmaktadır.

1 Mayıs günü meydanlarda faşizmin ve sömürgeciliğin üzerine yürüyen birleşik mücadelenin bayrağını Taksim’de dalgalandıran tüm devrimcileri, işçi ve emekçileri selamlıyoruz. Onlara karşı faşist terör uygulayan tüm güçlerin hedefimizde olduğunu ilan ediyoruz. Kürdistan’da günlerdir sömürgecilikle işbirliği içerisinde olanlar nasıl bedel ödüyorsa, onlar da en güvenlikli olduklarını sandığı alanlarda hedefimiz olacaktır.

Sömürgecilik ile işbirliği içerisinde olan bütün kontra ve korucular artık namlularımızın öfkesinden asla kurtulamayacaktır. Eylemimiz HBDH Yürütme Kurulu üyesi Sinan Dersim yoldaş anısına gerçekleşmiştir.

HBDH Kürdistan Milisleri