HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri: “Amed’de faşist iktidar destekçisi özel şirketin aracına eylem düzenledik!”

Amed’de faşist iktidar destekçisi özel şirketin aracına eylem düzenledik!

Milislerimiz 15 Ağustos Diriliş Hamlesi’ni selamlamak için eylemlerine hız veriyor!

6 Ağustos günü sabah 4 sıralarında Amed-Urfa karayolunu HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri trafiğe kapattı. Bu yol üzerinde bulunan faşist iktidar destekçisi özel bir şirkete ait TIR’a sabotaj eylemi düzenlendi. Eylem sonucu TIR tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, milislerimiz planlandığı gibi eylem alanından başarıyla uzaklaştı.

Bugün, işgalin ve sömürgeciliğin tavan yaptığı ve halkların direnişinin de kat be kat arttığı bir dönemi yaşıyoruz. 2022 15 Ağustos’u böyle bir zamanda, aldığı suyu unutmayarak bu sürece hala en geçerli cevap olacaktır. AKP-MHP faşizminin halklar hapishanesine çevirdiği, her bir tarafı sömürü merkezi yaptığı, Kürdistan’ın her bir parçasında işgal ve katliam siyaseti yürüttüğü bu dönemde en güzel cevap 15 Ağustos’tur. Komutan Agitlerin yolunda ilerleyerek, o gün zaferi yaratan ve bugün bu mirası yücelten devrim ve sosyalizm şehitlerine sözümüz zaferdir. 15 Ağustos Dirilişi bütün halkların dirilişidir. Herkes bugün bu direnişte yerini almalı, birleşik devrim sancağını yükseltmelidir.

Bu sancağı yükseltmek HDP Amed Mitingi’nde halkımıza işkence yapanlardan hesap sormaktır. Halkın iradesini yok saymaya çalışanlardan hesap sormaktır. Faşizmin bütün saldırılarına karşı direnen halkımızı selamlıyoruz. Bu eylemimizi direnenlere armağan ediyoruz. Faşizmi ve sömürgeciliği eylemlerimizle yıkacağız!

15 Ağustos Diriliş Hamlesi’ne selam olsun! Halkımızın üzerindeki ölü toprağını savuran, yüreklere kor kızıl özgürlük ateşini düşüren yoldaşlara selam olsun!

15 Ağustos’un izinde ileri, daha ileri!

HBDH Mahsum Korkmaz Milisleri