HBDH Mehmet Akar Milisleri: “Askeri Konvoyu Vurduk!”

Askeri Konvoyu Vurduk!

HBDH Mehmet Akar Milisleri olarak, Amed’de askeri konvoyu vurduk! 25 Ocak gecesi, saat 23 civarında, Bismil yolundaki askeri araç konvoyu milislerimizin hedefi oldu.

Bismil yolunda hareket halinde olan askeri konvoya bombalı saldırı gerçekleştirdik. İki ayrı bombayla gerçekleştirdiğimiz saldırıda, ilk patlama sonrası konvoy hareketsiz kaldı. İkinci bombamızın hedefinde Ford Ranger marka askeri araç vardı. İkinci patlama sonucu bu araçta bulunanlardan ölen ve yaralananlar olduğunu tespit ettik. Sayıyı netleştiremedik. İkinci patlamadan sonra askeri araçlar etrafı rastgele taramaya başladı. Milislerimiz eylem sahasından başarılı bir şekilde ayrıldı.

Sabah akşam Rojava’ya saldırı ve işgal propagandası yapan, “operasyon eli kulağında” diye tehditler savurup duran faşist Türk devletini “cephe gerisinde” vuruyoruz.

Medya Savunma Alanları’na kimyasal silahlarla en vahşi saldırılar düzenleyen, Başur’da ve Rojava’da suikastlar yapan faşist orduyu, kendini güvende hissettiği yerlerde vuruyoruz!

Söyledik, yine söylüyoruz. Size bu topraklarda, bu sokaklarda, caddelerde, yollarda rahat huzur yok!

Elinizi kolunuzu sallayarak dolaşmanıza asla izin vermeyeceğiz! Gerillaya ve Rojava topraklarına yaptığınız saldırılara asla göz yummayacağız! Her gün “acaba bugün nerede saldıracaklar” korkusunu yaşayacaksınız. Her yerde peşinizdeyiz. Her adımınızı takip ediyoruz. Siz öyle “bir gece ansızın” diye tehditler savuradurun, biz de diyoruz ki, “her an karşınıza çıkabiliriz”! Karakollarınızda nöbet tutarken, sokaklarda devriye gezerken, köşe başlarında kimlik kontrolü yaparken, şehirler arası yollarda nakliyat yaparken, trenlerle silah ve mühimmat sevk ederken, evinize dönerken, otobüse binerken…

Unutmayın! Biz halkız, her yerdeyiz! Her yerde gözümüz ve kulağımız var.

Mutlaka kazanacağız!

Kahrolsun Faşizm!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Mehmet Akar Milisleri