HBDH Milisleri: Cem Boyner Ailesine Ait Zeytinyağı Fabrikasını Hedef Aldık!

 Cem Boyner Ailesine Ait Zeytinyağı Fabrikasını Hedef Aldık!

Kamuoyuna;

“01 Ağustos 2019 günü Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan Cem Boyner ve Ali Kürşat ailesine ait Zeytinyağı fabrikası bir gecede tarafımızdan, küle döndü.

TÜSİAD – MÜSİAD ya da başka isimler çatısı altında birleşen Türkiye’de ki sömürü sisteminin temsilcileri her ne kadar birbirlerinden farklı gibi görünseler de sömürü, işgal, yağma ve talan konusunda birleşerek varlıklarını sürdürmektedirler.

Bir dönem Cem Boyner’in de başkanlığını yaptığı TÜSİAD, dönem dönem AKP-MHP iktidarına muhalif gibi görünse de en çok zenginleştikleri dönemin azgın sömürünün arttırıldığı, grevlerin ve sendikal hakların yasaklandığı AKP döneminde gerçekleştiğini kabul etmektedirler.

AKP’nin, işçi düşmanı tüm ekonomik programlarına tam kadro alkış tutan bu yapı için tek kutsal, para ve kardır. İşçinin canından, halkın acılarından servet tahvil eden bu çürümüş sistemin yapıcıları öfkemizin temel hedefidir.

AKP – MHP öncülüğünde devletin tüm yapıları ve sermaye sınıfları ile desteklenen AFRİN işgalinde binlerce insanın katledildiği, çetelerce işkence edildiği, yağma ve ganimet anlayışı ile sömürgeleştirilmeye çalışıldığı, binlerce zeytin ağacının ateşe verildiği, zeytinlerinin çalınarak Türk sermayesinin markaları ile yağmalandığı sömürgeciliklerine ‘zeytindalı’ ismini verdiler.

TUSİAD bu operasyona tam destek vererek, “ülkemizin güvenliği için…” dediği açıklamasında, bu kanlı kirli işgalden gelecek paraya gözünü dikti.

Yağmadan, işgalden, sömürüden, sömürgecilikten beslenen kam emici sınıflara, daha önce de ifade ettik, ‘mazlumlara, ezilenlere taşıdığınız ateşin dumanında boğulursunuz’. Sizin yağma siyasetinize karşı, halkların özgürlüğüne ve kardeşliğine adanmış onlarca yürek Türk, Kürt, Arap halklarının evladı Afrin’de işgalinize karşı direnerek ölümsüzleştiler. Onlar halkların kurtuluş yolunu bir kez daha gösterdiler.

‘Zeytindalı’ adı altında işgal siyasetine karşı Afrin’de direnerek ölümsüzleşen ‘zeytin gözlü çocuklar’ geri döndüler.

Songül, Dicle, Hüseyin Cem, Görkem, Ruhat, Sedat, Erdal, Sinan, Kenan, Ramazan ve onlarcası geri döndüler. Bir bir hesap soruyorlar.

HBDH Milisleri