HBDH Milisleri: Demokratik eylemlere saldıran bir şahsı cezalandırdık

 Demokratik eylemlere saldıran bir şahsı cezalandırdık

4 Şubat 2021 günü İstanbul Sultanbeyli Akşemsettin Uzundere bölgesinde yaşayan Suat Rentacar’ın sahibi Suat adlı şahsın arabası ve hafriyat kamyonu Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milis güçlerimiz tarafından ateşe verilerek imha edildi.

Suat isimli şahıs, bu bölgede gerçekleşen iktidar karşıtı gösterilere, arabası ile gelerek aracını eylem yapan halkın üzerine sürdüğü, polis saflarında yer alarak eylem gerçekleştiren insanlara yönelik fiziki saldırılara katıldığı ve bunu defalarca yinelediği tespit edilmiştir.

Suat gibi, halk düşmanı işbirlikçi şahıslar, polislerin arkasına sığınarak, Boğaziçi gösterilerinde, Kadıköy eylemlerinde aynı suçu işledikleri görülmektedir. İktidarın devrimci, demokrat, yurtsever güçler üzerinde sürdürdüğü polis şiddetine destek olan, onlara yer gösteren, polisle birlikte ezilen emekçi halklara saldıranlar, kesinlikle birleşik güçlerimiz tarafından hak ettiği cezayı görecektir. Demokratik haklarını kullanan insanları, bombayla, palayla, sopayla, tecavüzle tehdit edenler bilsinler ki arkasına sığındıkları iktidarları çözülmeye başladı. Kimse bu tehditlere boyun eğmez, “aşağı bakmaz” bu halkın silahlı güçleri anladığınız dilden sizinle konuşacaktır.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemiz göstermiştir ki, milyonlar özgürlük uğruna her türlü bedeli göze alarak faşizmin üzerine yürümektedir. HBDH halklarımızın bu cesur yürüyüşünde, onlara uzanan her türlü faşist eli kıracaktır. Gün birleşik mücadelede ısrarın, faşizmi ezilenlerin şiddeti ile tanıştırmanın günüdür.”

HBDH Milisleri