KBDH Kürdistan Komitesi / Feride Yıldız Milisleri: Antep’te Trafoya Sabotaj Eylemi

 Antep’te Trafoya Sabotaj Eylemi

08 Şubat 2021 günü saat 21:00 sularında Antep Islahiye’de AKP’nin faşist örgütlenmesinin ve cihatçı çetelerin kümelendiği noktalarından bir olan Comi adı verilen bölgede elektrik trafosu KBDH Feride Yıldız (Arjin Amed) milislerimiz tarafından gerçekleştirilen sabotaj eylemi ile imha edilmiştir. Bölge uzunca süre karanlığa teslim olmuştur.

Uluslararası Komplosu ile bir halkın “güneşini” karartacaklarını, özgürlük mücadelesini karanlığa boğacağını düşünenler her gün yenilmeye devam etmektedirler. Ezilen Kürt halkı ve Türkiye emekçi sınıfları, devrimciler, yurtseverler faşizme biat etmeyerek, sömürü ve sömürgeci iktidara karşı direnişi zafere taşımaktadır. Nasıl ki Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan şahsında bir halkı tutsak edeceklerini düşünen uluslararası komplocuların, yaratmaya çalıştıkları karanlığı, bedenlerini ateşe vererek “güneşimizi karartamazsınız” eylemleri ile aydınlatan direnişçiler parçaladıysa, bugün de “çöktürme planları” ve tecrit, zindan direnişçileri ve birleşik güçlerimiz tarafından parçalanacaktır.

İmha ettiğimiz trafo; çeteleri, faşist güçleri, tarihin hak ettikleri yere, karanlığa teslim etmiştir. Faşizmin, işgalciliğin, saray rejimin hak ettiği yerde aynı karanlıkta yok olmaktır.

KBDH Kürdistan Komitesi / Feride Yıldız Milisleri