HBDH Mehmet Tunç Milisleri: İstanbul’da BİM Markete Bombalı Eylem

 İstanbul’da BİM Markete Bombalı Eylem

05 Şubat 2021 günü 23:00 sularında İstanbul Bağcılar Kirazlı mahallesinde bulunan BİM Market şubesi HBDH Mehmet Tunç Milislerimiz tarafından EYP ile vurulmuştur. BİM market faşizmin sermaye odağı olarak faaliyet göstermektedir. Hem bünyesinde çalıştırdığı emekçileri vahşi sömürü koşullarında çalıştırmakta, hem de bu işçilerin ürettiği artı değerlere el koyarak oluşan sermayeyi faşist iktidarın hizmetine vermekte, sömürüye ve sömürgeciliğe destek sunmaktadır. Bu hizmetleri karşılığı faşist iktidar tarafından ödüllendirilen vergileri silinen, hibeler verilen BİM patronları ezilenlerin canı ve kanı üzerinden cennet hayatı sürmektedir.

Onlara cennet hayatı, bizlere Vahşet Bodrumları – Faşizmi Yıkacağız

Hitler Faşizminin gaz odaları, Erdoğan iktidarında vahşet bodrumları olarak Cizre’de yeniden dirildi. Beş yıl önce 7 Şubat’ta 177 Kürt yurtsever devrimci yakılarak katledildi. Bu katliamda özgürlük direnişini bodrumlarda yok ettiğini düşünenler bilsin ki, HBDH’ın eylemleri Mehmet Tunç’un selamıdır. Bu sözler İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Amed’de faşizmin kabusu olacaktır.

Mehmet Tunç; “Belki açız, susuzuz, üşüyoruz ama sanılmasın ki bu bir yalvarıştır. Cizre direniyor. AKP faşizmine biat etmiyoruz, diz çökmüyoruz. Nasıl ki Mazlum’a, Hayri’ye söz vermişiz, onlar Esat Oktay’a diz çökmedilerse, bizde AKP faşizmine diz çökmeyeceğiz. Halkımız Cizre’yle gurur duysun”

Adları onurumuz, sözleri sözümüzdür.

HBDH Mehmet Tunç Milisleri