HBDH Milisleri: Sinan Dersim İntikam Hamlesini Başlatıyoruz!

 Sinan Dersim İntikam Hamlesini Başlatıyoruz!

27 Ekim 2020 günü Türk Devleti tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında ölümsüzleştiği duyurulan HBDH Yürütme Komitesi üyesi Dalokay Şanlı (Sinan Dersim) için HBDH Kürdistan Milisleri açıklama yayınladı.

Açıklamada milisler; “HBDH Kürdistan Milisleri olarak Bakur Kürdistan’ın da “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci hamlesini mayıs ayının kızıllığıyla buluşturarak, her yerde Şehit Sinan Dersim’in adını, düşmanın kabusuna çevireceğimizi ilan ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bütün ezilen halkları direnişe davet eden milisler; “Faşist Türk Devleti’nin barbarlığına karşı Şehit Sinan Dersim devrimci intikam hamlesini başlatıyoruz. Soykırımcı faşist Türk Devlet’i her yenilgisinin ardından halklarımıza ve yoldaşlarımıza karşı katliam seferberliğine girmektedir. Kürdistan’da canlı, cansız herşeyi hedeflemekte aldığı her darbenin acısını huzurlu bir ölümü hak eden insanlarımızdan, doğamızdan ve şehit düşen yoldaşlarımızdan çıkarmaya çalışmaktadır. Katliamdan, soykırımdan beslenen diktatör Erdoğan rejimi ve Türk faşizmi özgürlük mücadelemiz karşısında kaçınılmaz bir yenilgiye girmiştir. Bütün korkaklığını teknik donanıma sarılarak gidermeye çalışan Türk faşizmi özgür alanları kesintisiz bombalamaktadır. 27 Ekim 2020’de gerçekleştirilen alçakça saldırıda HPG askeri konsey üyesi ve HBDH yürütme kurulu üyesi Sinan Dersim yoldaş şahadete ulaşmıştır. Tüm hayatını faşizme karşı mücadeleye adayan Sinan Dersim yoldaş mücadelemizin rotası olarak bizleri göreve çağırmaktadır. Yaklaşık 150 gündür bedenini ölüme yatıran yoldaşlarımız, faşizmin piyonlarınca tacize ve tecavüze uğrayan genç kadınlar, alçakça acımasızca joplanan anneler, kemikleri bir karış toprağa çok görülen yoldaşlarımız, kaçırılan işkence edilen gençlerimiz, yok edilen doğamız parsel parsel satılan ülkemiz, yaşamı üzerinden spekülasyon yapılarak 40 milyonluk bir halkın iradesi olan Önder Abdullah Öcalan’ın direnişi ve mücadelesi bizlere Sinan yoldaşın rotasının ve mirasının ne kadar hayati ve tarihi  olduğunu göstermektedir. Bütün güçlerimizi, yoldaşlarımızı, halklarımızı, faşizmin karanlığında boğulmak istemeyen bütün sesleri ortak direnişe davet ediyoruz.” dedi.

Ayrıca milisler hesap soracaklarını ilan ederek; “Sinan yoldaş şahsında başlatılan intikam hamlesini mayıs ayının kızıllığına kuşanarak her yerde serhildana, direnişe Türk Devleti’nin tüm yaşam alanlarını cehenneme çevirmeye ve dökülen her damla kanın hesabını sormaya çağırıyoruz” ifadeleri ile açıklamalarını sonlandırdılar.