HBDH Milisleri: Tarsus’ta faşist bir şahsa ait tır yakıldı

 Tarsus’ta faşist bir şahsa ait tır yakıldı

9.03.2021 günü akşam saatlerinde Tarsus-Pozantı yolunda faşist Bahattin Şahin isimli şahsa ait olan 33 AAK 138 plakalı tıra park ettiği esnada milis güçlerimiz tarafından özel bir düzenek yerleştirildi. Aracın harekete geçmesi sonrası alev alan seyir halindeki plastik boru yüklü tır yanarak imha olmuştur.

AKP-MHP faşizmi faşist çeteler eliyle kontra saldırılar örgütlüyor. Gazeteciler, sanatçılar, kadınlar, işçiler bu saldırının hedefi oluyor. Faşist iktidar beslediği çetelerle korku dağları yaratmaya çalışıyor.

Faşist iktidar ekonomik, siyasi, askeri krizin içinde debeleniyor. Çöküş sürecinin en karakteristik özelliği olan haince pusu, saldırı, kaçırma taktikleri ile toplumsal mücadele dinamiklerini hareketsiz kılmayı, mücadeleden düşürmeyi hedefliyor. Hem iç hem de dış siyaset de yürüyemediği yolu faşist çeteler ve sermaye güçleri ile yeniden inşa etmeye yöneliyor. İnsan hakları eylem planı adı altında emeğin daha fazla sömürülmesinin, toplumsal mücadele dinamiklerinin daha baskı altına alınmasının planı yapılıyor. Ancak sarayda kurulan bu oyun sokakta direnen işçiler, kadınlar, gençler, dağlarda gerillalar, şehirlerde milisler tarafından bozuluyor.

“Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlemiz kapsamında iktidara sırtını yaslayıp faşist örgütlenmelere hizmet eden şahıs, kurum, şirket vb. fark etmeksizin eylemlerimizin hedefi olacaktır. Faşist Bahattin Şahin gibi bu örgütlenmeler içerisinde yer alan kişiler milis güçlerimizin eyleminden kaçamayacaktır.

Bu eylemimiz haftalardır süren faşist saldırılara bir misilleme eylemi olarak yapılmıştır. Biz bir arabanın üstüne benzin döküp çakmak koymayacağız, doğrudan faşizme hizmet eden ne varsa yakıp, küle dönüştüreceğiz. Tüm faşist örgütlenmeler bu saldırılarının hesabını verecektir.

5 Mart 2018 tarihinde Afrin’de işgalci, sömürgeci faşizme karşı birer direniş meşalesi olan Bayram Ali Akdeniz ve Taylan Demircioğlu bu eylemimize ilham olmuştur, onları bu eylemimizle saygı ile anıyor, mücadele kararlılıklarına sahip çıktığımızı belirtiyoruz.

HBDH Milisleri