KBDH Sarina Agit Milisleri: Topkapı tramvay istasyonuna bombalı eylem düzenlendik

Topkapı tramvay istasyonuna bombalı eylem düzenlendik

08.03.2021 günü sabah saat 05.45 sıralarında İstanbul Topkapı’da bulunan tramvay istasyonuna KBDH Sarina Agit milis güçlerimizce EYP’li eylem düzenlenmiştir. Eylem sonucunda tramvay ve raylar büyük oranda hasar görmüştür.

AKP-MHP faşist iktidarının tüm engellemelerine rağmen kadınlar her yerde direnişte, her yerde özgürlük mücadelesi yürütüyor. Van’dan İstanbul’a sokakları ve meydanları dolduran kadınlar, dağlarda ve cephelerde savaşan kadınlar, evde, fabrikada, atölyede emeğin sömürüsüne karşı mücadele eden kadınlar tek bir ağızdan kadınların birleşik mücadelesini haykırıyor. Tüm dünya kadınları 8 Mart’ı kutluyor.

KBDH, bu 8 Mart’ta bir kez daha patriyarkaya karşı, kadın emeğinin sömürülmesine karşı her yerde kadınları daha fazla birlikte mücadeleye, daha fazla direnişe ve zafere çağırıyor.

Bu eylemimizle kadınların eylem alanlarıyla buluşmasını engellemek için vapur hatlarını durduran, metro hatlarının çalışmasını engelleyen faşist iktidarın eylem kırıcılığına karşı misilleme olarak kapatılan metroları, vapurları herkes için kapatıyoruz.

Bu eylemimizle kadınların birleşik mücadelesinin hiçbir yerdeyken her yerde olduğu, gecelerin de bizim olduğu gösterilmiştir. 8 Mart sabahını eylemimizle karşılamanın çoşkusu içinde bu gece sokağa çıkan, çıkamayan tüm kadınların 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyoruz ve erkek egemenliği yıkma, özgürlüğü kazanma hamlemize katılmaya, kadınların birleşik devrim mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.

Aynı zamanda bu eylemimizle kadınların birleşik devrim mücadelesine önemli değerler bırakan kadın yoldaşlarımızı ve eylemimize ilham olan Sarina Agit yoldaşı saygıyla anıyoruz.

Kadınların mücadele mirası KBDH milisleri ile büyüyecek.

KBDH Sarina Agit Milisleri