KBDH ve HBDH milislerinden 8 Mart’ı kutlama eylemleri

KBDH ve HBDH milislerinden 8 Mart’ı kutlama eylemleri

5-6 Mart günleri Dilok’un (Antep) Şehitkamil İlçesi ve Gazikent ilçesinde 8 Mart Mahallesi’nde KBDH Şehit Besê Anuş Milisleri ve HBDH Kürdistan Komitesi Milisleri olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ortak eylem gerçekleştirdik.

Gerçekleşen eylem sonucunda alana gelen polis güçlerine yönelik molotofkokteyli ve havai fişekleri ile müdahale edilmiş, bir süre çatışma yaşanmıştır. Güçlerimiz daha sonra güvenli bir şekilde alandan ayrılmıştır.

Polis güçlerine yönelik gerçekleşen eylemde zırhlı araçlar darbe alarak alandan çekilmiş, faşizmin medya kuruluşlarına ait bir canlı yayın aracı da yanarak kullanılamaz hale gelmiştir. Eylemi gerçekleştiren milislerimiz daha sonra alandan güvenli bir şekilde çekilmiştir.

Her iki eylemimizle 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, tüm kadınlara mücadele çağrısı yapıyoruz. Zafer biz direnen kadınların olacak faşist zihniyet ve sistem kaybedecek diyoruz.

Direnen kadınların günü olan 8 marta girdiğimiz bugün de başta Kürdistan ve Türkiye olmak üzere tüm dünyada hala kadınlar sömürülmekte ve katledilmektedir. Bizler kadın özgürlük mücadelesinin öncü gücü olarak var olan erkek egemenlikle devlet zihniyetini ve özelde kadınlara genelde tüm topluma dayattıkları baskı ve zulme karşı mücadele ediyoruz. Kadın özgürlük hareketinin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan öncülüğünde Kürdistan’da yarattığı kadın özgürlük ideolojisi bütün dünya kadınlarına umut ve mücadele gerekçesi olmuştur. Bugün dünyanın dört bir yanında kadınlar dağlarda şehirlerde bulundukları her alanda faşist rejimlere ve bu zihniyete karşı mücadele etmektedir. Bizlere düşen şehitlerimizin bayrağını devralmak ve bu mücadeleyi zaferle taçlandırmaktır. Bu mücadeleye öncülük edecek olanlarda bizleriz Kürdistan ve Türkiyeli kadın devrimciler olarak mücadelenin yükü bizim omuzlarımızda. Bugün yoldaşlarımız zindanlarda bu kadar baskı ve zulmün altında bedenlerini eyleme yatırdıysalar, Garê’de yoldaşlarımız düşmana bu denli bir darbe vurduysa, Rojava devrimini inşa eden ve koruyan yoldaşlarımız hala direniyorsa, bu bize açık bir direniş mesajıdır.

Her yerde örgütlenelim birleşelim ve özgür kadın iradesi ile faşizme karşı mücadele edelim.