HBDH Milisleri: “Zindanlardaki baskı, işkence ve katliamlara karşı Bursa’da hapishane personel aracını bombaladık!

Zindanlardaki baskı, işkence ve katliamlara karşı Bursa’da hapishane personel aracını bombaladık!

20 Nisan 2022 günü zindanlardaki baskı, işkence ve katliamlara karşı, Bursa’da, hapishane personelini taşıyan servis aracını bombaladık. Halklarımızın yeminli düşmanları ırkçı faşistler Süleyman Soylu ve Bekir Bozdağ’ın açıklamalarına göre 1 gardiyan öldü, 1’i ağır 13’ü yaralandı.

20 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz hesap sorma eylemi, aynı zamanda, hapishane müdürlerine, gardiyanlara, tutsakların katledilmesine onay veren raporları imzalayan Adli Tıp sorumlularına uyarıdır. Suçlarınıza yenilerini eklemeyin! Özgürlük, adalet ve sosyalizm mücadelesi verdikleri için zindanlara atılmış tutsaklara saldırıları durdurun! Garibe Gezer’lerin çağrısına daha güçlü cevaplar verileceğini aklınızdan çıkarmayın!

Yüreği, özgürlük ve adalet tutkusuyla çarpan her genci, her kadını, her yoksulu, her emekçiyi bu haklı, insani, onurlu, ahlaki mücadeleyi sahiplenmeye, halk milislerine ve gerillaya destek vermeye, birleşik devrim saflarına katılmaya,

Türkiye ve Kürdistan halklarımızı, faşist, inkarcı sömürgeciliğin Zap, Metîna, Avaşîn’de yeniden başlattığı işgalci soykırımcı saldırılara ve önümüzdeki aylarda İstanbul’dan Amed’e, İzmir’den Kars’a dört bir yanda artırmaya hazırlandığı faşist devlet terörüne karşı sesini yükseltmeye; ezilenlerin birleşik direnişini örgütlemeye, emekçi semtleri gösteri alanlarına çevirmeye çağırıyoruz.

Ve bir kez daha haykırıyoruz:

Bin odalı saraylarda saltanat sürenler, uyuşturucu patronlarının ve çetelerinin suç ortakları, doğal çevreyi yıkıma uğratanlara bekçilik edenler, işçilerin ve emekçilerin kanını emenler, kadın katliamını teşvik edenler, aydın ve sanatçıları tehdit edenler hiçbir suçun yanınıza kalmayacağına emin olun. Halkların devrimci adaleti er ya da geç yakanıza yapışacak, bu uğurda hayatlarını feda etmeye hazır savaşçılar hiç ummadığınız anlarda ve yerlerde karşınıza çıkacaktır.

Zindanlar Yıkılsın, Tutsaklara Özgürlük!

Devrimci Tutsaklara Özgürlük!

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri..Daha İleri…

HBDH Milisleri