HBDH Milislerinden Antalya’da Eylem

HBDH Milislerinden Antalya’da Eylem

22 Ocak 2019 günü Antalya Muratpaşa ilçesinde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda AKP faşist bloğunun finans dünyasında yer alan, Erdoğan ile doğrudan ilişkili Hasan Akıncıoğlu’na yönelik HBDH Milislerince gerçekleştirdiğimiz eylemde Akıncıoğlu o saatlerde ofiste olmayarak canını zor kurtarmıştır. Ancak tüm belge bilgileri ve ofisi imha edilmiştir.
Hasan Akıncıoğlu; AKP ile birlikte ülke kaynaklarını talan eden, savaş ve faşist işgallerden beslenen, tüm yasaların onlar için çıkarıldığı, onlar daha zengin yaşasın diye yoksulların alınterine el konulduğu, onlar daha çok para kazansın diye yoksulların sağlık, eğitim, barınma, beslenme haklarının gaspedilerek satıldığı, sömürücü patron sınıfından yalnızca bir tanesidir.

Susurluk çetesine ihale adı altında mali olanaklar sunduğu resmileşen, ayrıca iktidar ortağı tüm çetelerle resmi/gayri-resmi para transferleri yapan, diğer yandan da Erdoğan’ın bizzat ilgilendiği Futbol Federasyonu’nda görevlendirilmiş faşist çetenin bir parçasıdır. Bu federasyon aynı zamanda faşizmin trilyon dolarlık gizli para aklama merkezi olarak çalışmakta, uluslararası gayri nizami silah sevkiyatlarından, uyuşturucu baronlarının çöreklendiği ve kendi karanlık ilişkilerini maskelediği faşizmin kayıtdışı sermaye ve lojistik cephesidir.
Türkiye Futbol Federasyonu adı altında bir araya gelen isimlerin tamamı Türkiye kapitalizminin temsilcileri ve Erdoğan rejiminin talan ortaklarıdır. Türkiye’nin en zenginleri arasında 17 milyar dolarlık servetle 12. sırada yer alan Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir’den, AKP’li ve çocuk tecavüzcüsü Ensar Vakfı’nın yöneticilerinden İsmail Erdem’e, 92 Konseptinin ve binlerce faili meçhulün sorumlusu iktidarda, bakanlık yapmış Cavit Çağlar’ın oğlu Mustafa Çağlar’a kadar tamamının yolu bir spor kulübünden geçmekte ve federasyon çatısında kesişmektedir.

Bunları bir arada buluşturan çatı, emekçi halkları bu hale düşüren kapitalist sömürü çatısıdır.

Bunları bir arada buluşturan çatı; 100 yıllık Kürdü sömürgeleştirme çatısıdır.

Bu çatı; halkları köleleştirme çatısıdır.

Hepsi hedefimizdedir.

Türk ve Kürt halklarının özgürlüğünü sağlayacak tek çatı ise HBDH çatısıdır.

İşçi sınıfının, kadınların, gençlerin bu kölelik çatısından kurtulmasının ön koşulu birleşik mücadelemizden geçmektedir.

HBDH olarak 2020 yılını kapitalist-sömürgeci güçlere yaşamı dar edeceğimiz bir yıl olacaktır.

Bu kararlılığımızla bir kez daha tüm devrimci gençlere ve halklarımıza çağrı yapıyor, bulundukları her yerde çökme sürecine girmiş faşizmi darbelemeye ve zafer yürüyüşümüze davet ediyoruz.

HBDH Milisleri