HBDH Milislerinden Kasım Engin için Misilleme Eylemleri

HBDH Milislerinden Kasım Engin için Misilleme Eylemleri

09 Haziran 2020 günü gecesi HBDH Eylül Amed İntikam Milislerimiz tarafından Konya’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (Tigem) bağlı iş makinalarına, Antep Islahiye’de iş makinalarına ve İstanbul Kartal’da yediemin depolarında bulunan araçlara yönelik sabotaj eylemleri düzenlenmiştir. Eylemlerde çok sayıda devlete ait araç yanarak kullanılamaz hale gelmiştir.

Eylemlerimiz AKP-MHP faşizminin işgal ve sömürgeci saldırıları sonucu 27 Mayıs 2020 günü hava saldırısında ölümsüzleşen PKK Merkez Komite üyesi, özgürlük savaşçısı Kasım Engin anısına gerçekleştirilmiştir.

Çöküş dönemine giren AKP-MHP faşizmi ömrünü tek bir gün dahi uzatabilmek adına tüm gücüyle saldırıya geçmiştir. İflas eden Türkiye ekonomisi ve siyasi yapısı işçi sınıfına karşı sömürü mekanizmalarını barbarca işleterek, işçilerin, emekçilerin açlıktan, yoksulluktan bedenlerini ateşe verdiği vahşi kölelik koşulları yaratırken, diğer yandan bölge halklarını sömürgeleştirerek yağmacı, talancı bir ekonomi ile savaşla, işgalle, katliamla varlığını sürdürmek istemektedir. İktidar bloğunu bir arada tutan tek kirli ittifak Kürt özgürlük güçleri ile devrimci güçlerin imhası ve Kürt düşmanlığı üzerine kuruludur. Bunun iç ayağını AKP-MHP faşist ittifakı oluştururken, dış ayağında ise bölgede ve Türkiye’de özgürlük güçlerinin tasfiye edilmesinde anlaşmış ABD’den NATO’ya kadar geniş bir ittifak söz konusudur.

Faşizm bu temelde topyekün saldırı dönemine geçmiştir. Her gün her dakika işçi sınıfının örgütlü güçlerine ve Kürt özgürlük hareketine karşı kıyasıya bir savaş sürdürmektedir. Birleşik devrim güçleri olarak faşizme karşı onurluca sürdürdüğümüz büyük savaşımımızda aynı biçimde her gün her dakika onunla hesaplaşma biçimine dönüşmüştür. Bu savaşta büyük bedeller ödenmekte, çok değerli yoldaşlarımız ölümsüzlüğe uğurlanmaktadır. Ancak pratiğimiz göstermiştir ki, birleşik mücadelemiz de faşizme onun en güvenli alanlarında büyük bedeller ödetmektedir. Bu kıyasıya büyük bir savaştır. Kölelik dünyasına karşı insanlık onurunun savaşıdır. Bu büyük savaşta her devrimci, yurtsever, antifaşist kim varsa, faşizme karşı birleşik devrimin tüm güçleri taaruza geçmeli, faşist güçleri her yerde vurmalıdır. Şimdi ayaklanmaları ve serhildanları buluşturmanın faşizme bedel ödetmenin günüdür.

Antep Islahiye

İstanbul Kartal