HBDH Milislerinden Şok Markete Sabotaj

Tacizci ve Sömürü Yuvası Şok Marketi Ateşe Verdik

22.06.2020 günü İstanbul Esenyurt’ta bulunan Şok Market binası HBDH Zeynep Kınacı İntikam Milislerimiz tarafından ateşe verilerek imha edilmiştir.

Şok Marketlerine bu ilk uyarımız değildir. Korona salgınına rağmen market işçilerini zorla 14 saat çalışmaya zorlayan, işçileri tehdit eden, aşağılayan, kölelik dayatan Şok Marketin Mersin şubesi 30 Nisan 2020 günü milislerimizce hedef alınmıştı.

İşçiye vahşi sömürü koşulları dayatan Şok Marketler, bu defada tacizle ve tacizci müdürünü ödüllendirmesi ile gündeme geldi. Mayıs ayında Dersim Şubesinde bir kadını taciz eden Şok Market Dersim Müdürü Yaşar Koç teşhir edilmesine rağmen sahipleri tarafından Bingöl Şubeye Müdür olarak atandı. Şok Marketler bu adımı ile işçi düşmanlığının yanına, tacizciliğini, kadın düşmanlığını da ekledi.

AKP-MHP faşizmi tarafından her türlü yasa ve saldırı ile yürütülen sömürü düzeninin de işçiler kölece çalıştırmakta, kadınlar katledilmekte, tacizci ve tecavüzcüler özel yasalarla serbest bırakılmakta, tacizciler erkek-iktidar tarafından koruyup kollanmaktadır. Faşizm de adalet sadece patronları, kadın katillerini, Kürt halkına düşmanlık edenleri korumaktadır. Ancak bilinsin ki, yolun sonuna gelindi. Çürümüş kapitalizm ve onun çöken iktidarları için yolun sonu göründü. Saraya yaslananlar onunla birlikte yok olacaktır.

Bizler HBDH Milisleri olarak bir kez daha belirtiyoruz ki, ezilenler için adalet saraylarda değil, kibritin ucundadır. Nerede işçi düşmanı, tacizci, tecavüzcü, işbirlikçi varsa hedefimiz olacak, bedel ödeyecektir.

Tüm devrimci, yurtsever gençleri faşizme karşı fedaileşen Zeynep Kınacı yoldaşın cüreti ile eyleme geçmeye, halk düşmanlarını ateşten çembere almaya, hesap sormaya çağırıyoruz. Şimdi söz değil, eylem zamanıdır.