HBDH: MİT ve Cihatçı Çetelerin Gizli Toplantılar Yaptığı Oteli İmha Ettik

MİT ve Cihatçı Çetelerin Gizli Toplantılar Yaptığı Oteli İmha Ettik

Antep’te bulunan 32 Milyon dolara mal olan Anatolion isimli beş yıldızlı otel bugün sabah saatlerinde HBDH Orhan Yılmazkaya İntikam Birimlerimizce özel bir teknik ile ateşe verilmiştir. Çıkan yangın sonucu Türkiye’nin sayılı otellerinden bir olan tesis kullanılamaz hale gelmiştir. Otel basına da yansıdığı gibi 6 yıldır sivil kullanıma kapalı durumdadır.

Ancak bu otelin, kapalı kapılarının ardında 6 yıldır MİT tarafından organize bir biçimde AKP-DAİŞ ortaklığına hizmet verdiği tespit edilmiştir. Türkiye’de, Suriye’de ve Rojava’da katliam uygulayıcısı cihatçı çete liderleri defalarca bu otelde konuk edilmiş, MİT tarafından katliam planları tezgahlanmıştır. MİT adeta beş yıldızlı bu otelde, sarayın saltanatı için halklara katliam karşılığında çetelere VİP hizmeti sunmuştur.

Bugün Türkiye ve Kürdistan emekçilerini, patronlar daha çok kar etsin diye koronaya rağmen fabrikalarda zorla çalıştıran ve ölüme terk eden iktidar, halktan çaldığı ve talan ettiği ülke kaynaklarını bir yandan sermayenin hizmetine sokarken, diğer yandan halen Libya’da, İdlib’de, Rojava’da cihatçı çeteleri maaşa bağlayarak savaştırmakta sömürü ve sömürgeciliği dayatmaktadır.

AKP-MHP faşist iktidarı bölgedeki ve ülkedeki birçok katliamın faili ve uygulayıcısıdır. Bir anneye evladının naaşını kargo torbası ile gönderenler, sokakta 17 yaşındaki bir genci “Kürde benziyordu” diyerek kalbinden vurarak katledenler, şehit düşen Mustafa Koçak’a ölüm orucundaki yatağında dahi işkence edenler her gün bu zulmün bedelini ödeyeceklerdir.

27 Nisan 2009 yılında Bostancı’da Türk ve Kürt halklarının, işçi ve emekçilerin mücadele birliği için savaşarak ölümsüzleşen Orhan Yılmazkaya HBDH’ın birleşik mücadele mayası olmuştur. Faşizmin anladığı dilden konuşan Yılmazkaya’ nın birleşik mücadele çağrısı bugün ezilen halkların ve işçilerin tek kurtuluş yoludur.

Tüm Türkiye ve Kürdistan halklarına, işçilere, emekçilere, kadınlara çağrımızdır. Bugün her yeri çürümüş kapitalist diktatörlüğün vardığı aşama “barbarlık” çağıdır. Bu çağ virüslerle, sömürge savaşlarla, sömürü çarklarıyla, erkek-devlet iktidarı ile insanlığın önüne ölümden başka bir seçenek sunmayacaktır. “Sosyalizmde ısrar, insan olmakta ısrardır.”

11 yıl önce “Beni dinleyen emniyet mensuplarına sesleniyorum. Kayıtlara geçsin” diyen Yılmazkaya yoldaşın devrimci cüreti ile sesleniyoruz: Bu bildiriyi okuyan MİT ve Saray rejiminin kapı kullarına sesleniyoruz. Kayıtlara geçsin kayıtlara. Sonunuz berbat, saltanatınız yok olacak. Biz Kazanacağız…