HBDH Murat Ördekçi Milisleri: “19 Aralıkların Hesabını Sormak İçin İzmir’de Polislere Silahlı Saldırı Düzenledik”

 19 Aralıkların Hesabını Sormak İçin İzmir’de Polislere Silahlı Saldırı Düzenledik

19 Aralık… Maraş’ta faşist devletin paramiliter güçleri marifetiyle düzenlediği en vahşi katliamlardan birinin tarihi.

19 Aralık… aynı zamanda 28 devrimci tutsağın yaşamını yitirdiği, yüzlercesinin yaralandığı ve sakat kaldığı vahşi zindan saldırılarının tarihi.

19 Aralık… aynı zamanda faşist devletin tanklarla, helikopterlerle, en ağır silahlarla Cizre, Nusaybin, Sur ve Şırnak’ta ilçelerin, mahallelerin yerle bir edildiği, bodrumlarda yoldaşlarımızın diri diri yakıldığı özyönetim isyanında, düşmanın vahşice yaptığı sivil katliamının simgelerinden biri haline gelen Taybet Anamızın öldürüldüğü, cesedini almaya gidenlerin de keskin nişancılarca vurulduğu, bedeninin günlerce sokakta bırakıldığı tarih.

Milislerimiz, faşist düşmanın tüm bu katliamlarını, vahşetini protesto etmek için İzmir’de polisleri vurdu!

HBDH Murat Ördekçi Milisleri olarak 18 Aralık günü, gece yarısı, İzmir/Menemen’de sivil polis aracını vurduk.

19 Aralık Zindan Katliamı’nın emrini veren Ecevit’in adını taşıyan bulvar üzerinde, Seyrekköy Kanal Yolu Sokak’ta bulunan sivil polis aracına silahlı saldırı düzenledik. Eylemimiz sonucu bir polisin yaralandığını tespit ettik. Milislerimiz eylemin ardından başarılı bir şekilde alanlarına döndü.

Halklarımıza, devrimci değerlerimize dönük hiçbir saldırı cezasız kalmayacak. Faşist katliamcılardan mutlaka ama mutlaka hesap soracağız!

Faşizmi Yıkacağız!

Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Murat Ördekçi Milisleri