HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri: İstanbul’da Karakol İnşaatına Eylem

 İstanbul’da Karakol inşaatına ateşten eylem

27 Mart 2021 günü İstanbul Eyüp Sultan ilçesi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yapımı devam eden polis amirliği inşaatına ateşten eylem gerçekleştirilmiştir. Karakol inşaatının bir kısmı çıkan yangında kullanılamaz hale getirilmiştir.

Ülkede ne kadar kokainman, cihatçı çete, kadın katili ve tecavüz faili erkek varsa Soylu’yla, Erdoğan’la, Bahçeli’yle aile fotoğrafı çekiliyor. Şatafatlı hayatlar yaşıyor, servetine servet katıyor. Yağma düzeni içerisinde emekçinin alınteri, halkın kaynakları talan ediliyor. Onlar lüks arabalara binsin diye milyonlarca emekçi asgari ücret alıyor. Onlar saraylarda otursun diye, halk barakalarda yaşıyor. Onlar lüks sofralardan beslensin diye milyonlar çöplerden ekmek topluyor. İste bu düzenin bekası için polisi, askeri, yargısı “artık yeter” diyen işçilere, halklara, kadınlara, gençlere saldırıyor.

Faşizmin, sömürünün ve sömürgeciliğin işkence merkezleri olan, çürümüş Erdoğan diktatörlüğünü korumak için işçilere saldıran, kadınlara barikat kuran, Kürt halkına soykırımın kaleleri haline gelen polis şefleri ve başlarındaki Süleyman Soylu bunun bedelini ödeyecektir. Çürümüş ve çökmekte olan iktidarlarını ne transporter siyah minibüsleri ne karakolları ne yeni hapishaneleri ne de milyon dolarlık zırhlı araçları kurtaramayacaktır. Onlar zulmün, sömürünün, uyuşturucu baronlarının ve kan emici patronların iktidarını koruyor. HBDH işçilerin, kadınların, ezilen halkların eşit, adil ve özgür yaşayacağı bir dünya için savaşıyor.

Türkiye ve Kürdistan halklarının baş eğmeme atlasına işlenmiş, “biz buraya dönmeye değil, ölmeye geldik” diyen Mahir Çayan’ların kararlı yolu, HBDH’ın birleşik devrimci savaş yoludur.  Teslim alınamayan feda kuşağının sürdürücüsü Orhan Yılmazkaya’nın faşizme ve emperyalizme karşı savaş çağrısı İstanbul sokaklarında HBDH’ın sesi olarak yankılanıyor. Orhan yoldaşın deyimiyle “kayıtlara geçsin kayıtlara” faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız.

HBDH Orhan Yılmazkaya Milisleri