HBDH Sakine Cansız Milisleri: “Adana’da İlçe Emniyet Müdürlüğünü Vurduk!”

Adana’da İlçe Emniyet Müdürlüğünü Vurduk!

Düşman haşin, hain ve kurnaz! Her türlü hileyle, hiçbir ahlaki değere bağlı olmaksızın saldırıyor halklarımıza, onların yiğit evlatlarına.

Kentlerde ve kırlarda saldırıyor, yasak silahlar kullanıyor. Yurt dışında pervasız suikastlar düzenliyor.

9 Ocak Paris Katliamı’nda olduğu gibi en sinsi, aşağılık tetikçilerle vuruyor kadın devrimcileri. Kadın düşmanlığı, kadınlara yönelik baskı ve katliamlar hiç hız kesmiyor. Faşist devlet, burjuva gericilik özellikle yüreklendiriyor kadın düşmanlarını. Çünkü kadın düşmanlığı her türlü gericiliğin en temel özelliğidir!

Milislerimiz, 9 Ocak Paris Katliamı özelinde kadın düşmanlığına, kadın katliamlarına cevap olmak için Adana’da vurdu faşist düşmanı. Sakinelerin öfkesi ve bilinciyle vurdu!

11 Ocak akşamı saat 21.00 civarında, Yüreğir’de çıktık faşist düşmanın karşısına. Koza Mahallesi’ndeki ilçe emniyet müdürlüğüne parça tesirli güçlendirilmiş bombalarımızla ve havai fişeklerle saldırdık. Bir anda milislerimizi karşısında gören faşist polis, korku ve panik içinde ne yapacağını bilemez halde kendini sağa sola attı. Bir süre sonra önce emniyet binasının bahçesinden, sonra sağda soldaki polislerden sağa sola rastgele ateş edenler oldu.

Eylem sonrası milislerimiz başarılı bir şekilde bölgeden ayrılarak alanlarına ulaştılar.

Katillerden Hesap Sormaya Devam Edeceğiz!

Yaşasın HBDH!

HBDH Sakine Cansız Milisleri