HBDH Sakine Cansız Milisleri: Katliamların hesabı soruluyor. Üç polis cezalandırıldı

 Katliamların hesabı soruluyor. Üç polis cezalandırıldı

23 Aralık 2022 Cuma günü 22:00 sıralarında Diyarbakır (Amed)/Yenişehir İplik Mahallesi’nde önceden tespit edilen sivil polislerin içinde bulunduğu araca eylem gerçekleştirdik. Polislerin içerisinde bulunduğu esnada araç el bombası ve silahlarla hedef alındı. Polislerin otomatik silahlarla karşılık vermeye çalıştığı eylemde rastgele ateş eden polisler, etkili vuruşumuz sonucu ağır yaralandı. Milis güçlerimiz herhangi bir kayıp vermeden eylem alanından uzaklaştı.

Eylemimiz Paris’te katledilen üç devrimci anısına misilleme eylemi olarak gerçekleştirilmiştir. Paris’te yaşanan katliam çok açık ki; AKP-MHP faşist iktidarının tezgahlayıcısı olduğu bir saldırıdır. Tetiği çekenlerin isimleri değişebilir ancak perdenin arkasında MİT’in olduğu gizlenemez. Zap’ta tarihi bir yenilgi yaşayan, sömürgecilik savaşını kirli oyunlarla her yere taşıyan faşist iktidar, Türkiye’den Avrupa’ya ve Rojava’ya birleşik devrimin öncülerini hedef alarak iktidarını ayakta tutmaya çalışmaktadır.

Berbat sondan kurtulamayacaklar!

Türkiye’de ve Kuzey Kürdistan’da siyasi kurumları hedef alan, polis baskınları düzenleyen, Roboski Katliamı’nda ailesi katledilen bir siyasi parti temsilcisine el kaldırma cüreti gösteren, bir Kürt anasının kolunu kırmaya yeltenen faşizmin çetesi polisler de bilsin ki; birleşik devrim güçlerinin hedefi olacaksınız. Beklemediğiniz anda ve yerde, en korunaklı sandığınız mekanlarda yanınızda Süleyman Soylu olmayacak ama karşınızda tıpkı “Laz Kemal’in selamını getiren” bir milis gücümüzle tanışacaksınız.

Biz HBDH Sakine Cansız Milisleri olarak, Roboski’den Paris Katliamları’na kadar gerçekleştirdiğiniz her katliamdan hesap soracağız. Onlarca insanımızın üzerine yağdırdığınız bombalar, sıktığınız kurşunlar bugün sizleri bulacak. Bizlerden aman dileseniz bile, sizlere ölümsüzlerimizin isimleriyle geleceğiz.

Bu savaşın bizim için ne olursa olsun “sonu muhteşem” ama sizin için ise sonu “berbat” olacak!

HBDH Sakine Cansız Milisleri