HBDH Şehit Zilan Milisleri: “İstanbul’da Bir İşkenceci Gardiyanın Ensesindeydik!”

İstanbul’da Bir İşkenceci Gardiyanın Ensesindeydik!

Düşman, zindan tehdidiyle devrimci halklarımızın iradesini kırmaya, onları teslim almaya çalışıyor. Her dönem böyle oldu bu. Her dönem zindanlar, bir baskı ve işkence merkezi, bir imha sistemi olarak çalıştı.

Her gün evler basılıp insanlarımız tutuklanıyor. Cezaevlerine baskıyla, işkenceyle devrimci irade teslim alınmak isteniyor. Başta İmralı imha sistemi olmak üzere, ağır tecrit uygulayarak yok edilmek isteniyor devrimci önderler.

Düşmanın bu saldırılarına karşı biz, HBDH milisleri olarak, her yerde zindanlardaki bu faşist işkencecilerin ensesindeyiz.

26 Haziran akşamı, İstanbul’da bir işkenceci gardiyanın ensesindeydik. Maltepe Cezaevi’nde gardiyanlık yapan faşist Emre Güral, HBDH Şehit Zilan Milisleri tarafından Esenyurt’ta kıstırıldı. İş çıkışı takibe aldığımız faşist işkencecinin aracını, Haramidere TEM otoyolu girişinde durdurduk. Fakat ne yazık ki bir anlık yanlış hesabımız nedeniyle son anda elimizden kaçmayı başardı. “Dur!” uyarılarımıza elbette uymadı. Milislerimiz araca ateş ettiler ama yakalamayı başaramadılar. İşkenceci faşistin akıbeti hakkında bilgi alamadık.

Eylemimizi Diyar Xerib Mıhemed Resul (Şehid Helmet) yoldaşın anısına bağlılık göstergesi olarak gerçekleştirdik.

İşkenceci faşistlerden hesap soracağız!

Zindanlar Yıkılsın Tutsaklara Özgürlük!

Tek Yol Birleşik Devrim!

HBDH Şehit Zilan Milisleri