HBDH Şêxmus Milazgir Milisleri: İşgal Saldırılarına Karşı İki Eylem Düzenledik

HBDH Milislerinden Kürdistan’daki Askeri ve Siyasi Operasyonlara Karşı Eylem

1) 20 Haziran öğlen saatlerinde Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Uzunçiftlik’te bulunan Cem Mutfak Üretim Fabrikası Şêxmus Milazgir milisleri tarafından ateşe verildi. Eylemde fabrika ve içerisinde üretime hazır ham madde büyük oranda zarar gördü.

2) 20 haziranda akşam saatlerinde yine Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesinde bulunan Trakya Sanayi Sitesi’nin deposu Şêxmus Milazgir milisleri tarafından ateşe verildi. Geri dönüşüm olarak kullanılan depo ve çevresi büyük zarar gördü.

Soykırımcı faşist Türk devleti elindeki bütün imkanları kullanarak Kuzey Kürdistan’da gerillaya karşı askeri operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Medya Savunma Alanları’nda da durum farklı değildir. Özgürlük gerillası karşısında savaşamayan işgalci ordu askerleri çareyi yasaklı gazlar kullanarak ve binlerce askerin yanı sıra işbirlikçilerin katılımıyla operasyonlar düzenlemekte buluyor. Biliyoruz ki Kuzey Kürdistan’da devam eden askeri operasyonlara karşı özgürlük gerillası sonuna kadar direnecektir. Türkiye ve Kürdistan halkları başta olmak üzere gençler ve devrimciler bu imha ve inkar saldırılarına karşı fedaice savaşan kahraman gerilla güçlerinin direnişini yalnız bırakmayacaktır.

Birleşik mücadelenin neferleri olarak işgalci ve faşist Türk devletini uyarıyoruz; Kürdistan’daki askeri ve siyasi operasyonlar son buluncaya kadar Türkiye metropollerinde misilleme eylemlerine devam edeceğiz. Faşist AKP-MHP çete rejimin halklar üzerindeki kirli planlarına doğrudan veya dolaylı destek veren her şey milislerimiz hedefi olacak.

Yaşasın HBDH!

Yaşasın Birleşik Devrimimiz!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Şêxmus Milazgir Milisleri