HBDH Sinan Dersim Milisleri: Amed’de karakola bombalı eylem

 Amed’de karakola bombalı eylem

03.11.2021 tarihinde gece saat 00:25 civarlarında Amed’de Şehitlik Polis Karakoluna HBDH Sinan Dersim Milislerimiz tarafından EYP’li eylem düzenlenmiştir. Eylem sonrası bir süre daha civardaki hareketliliği gözlemleyen milis güçlerimiz güvenli bir şekilde üslenme alanlarına dönüş yapmıştır.

Korkuyorlar! Sıkılan her yumrukta, atılan her sloganda, ateşlenen her mermide, patlayan her bombada korkuyorlar. Faşist AKP-MHP iktidarı birleşik devrim mücadelemiz karşısında kaleden karakollar, çelikten zırhlar içinden çıkamıyor. Eylem gücümüz, faşizmi yıkma irademiz, özgürlüğü kazanma kararlılığımız her geçen gün faşizme bir darbe daha vuruyor.

“Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız! İleri, Daha İleri!” devrimci seferberlik hamlemiz Türkiye ve Kürdistan şehirlerinde yükselmeye; işçi sınıfı ve emekçi halklara, zindanlarda devrimci tutsaklara, sokaklarda kadınlara, okullarda gençlere umut olmaya devam ediyor.

AKP-MHP faşizminin çöküşü artık an meselesine gelmiş bulunuyor. Saray büyüyen yoksulluk, işsizlik karşısında çözüm üretemiyor, çözülüş yaşıyor. Tek çaresi elinde işgalci ve sömürgeci politikaları devam ettirmek olan faşist rejim yıkılıyor.

Ayakta duramayan sadece faşist Erdoğan değil, ona bağlı tüm siyasi, askeri, ekonomik şirketler, kuruluşlar ve kişilerdir. Yıkılan işçi ve emekçi düşmanı faşist AKP-MHP iktidarı ve sermayesidir. Yıkılan kadın katili erkek devlet ve aklayan erkek adalet sistemidir. Yıkılan Kürt düşmanı, Alevi düşmanı ezilen ve ötekileştiren halkların kanını emen bu bezirgan saltanatıdır.

Faşist iktidar bu yıkımı geciktirmenin yegane yolunu yeni savaş hazırlıklarında, işgal saldırılarında arıyor. Savaşın tek tarafı Rojava değil aynı zamanda Türkiye ve Kürdistan metropolleridir. Tüm işçi sınıfı ve ezilen halkları bu faşist Erdoğan iktidarına karşı savaşmaya ona bu savaşı kazanma fırsatı vermemeye çağırıyoruz. Bu savaş faşizmi yıkma, özgürlüğü kazanma savaşı olacaktır.

Bu temelde eylemimiz bu faşist iktidara ve savaş çetelerine bir mesajdır. Bu savaş tek yönlü olmayacak. HBDH Sinan Dersim anısına gerçekleştirdiğimiz bu eylemle tüm şehitlerimizin izinde birleşik devrimi mutlaka zaferle buluşturacağız.

HBDH Sinan Dersim Milisleri