HBDH Sinan Dersim Milisleri: Bir Turizm Yatını Özel Teknikle Ateşe Verdik!

Bir Turizm Yatını Özel Teknikle Ateşe Verdik!

8 Haziran sabaha karşı 05.00’da Muğla’nın Datça ilçesinde bir turizm yatı, özel teknikle ateşe verildi. Özel teknik uygulanan sabotaj yöntemiyle yakılan motorlu turizm yatı ile 10 milyonluk zarar tespit edildi.

AKP-MHP faşizmi kirli savaşını finanse etmek için emekçi halkımızı sömürmekte, alın terinden çalmaktadır. Halkımızın iradesini hiçe saymaktadır, kayyım işgaliyle devrimci, demokratik güçleri sindirmeyi çalışmaktadır.

Faşizm geriletilmesinin tek koşulu sokağa çıkmak ve faşizmden hesap sormaktan geçmektedir. Van direnişi bunun örneğidir. Faşizmin oluşturduğu baskı rejimi yakın süreç içerisinde çok defa halklar ve ezilenler eylemleri karşısında çaresiz kalmış ve başarısız olmuştur. Ayaklanmalar ve ısrarlı direnişler faşizme karşı sonuç alıcı bir pratik olarak bizlere yol göstermektedir.

Bizler, Birleşik Devrim’in neferleri olarak safımızı faşizmin kirli savaş politikalarının ve finanse eden patronlarının karşısında, özgürlük için mücadele eden emekçi halkımızın yanında tutuyoruz.

AKP-MHP faşizmini finanse eden her kurum ve kişiler HBDH milislerinin doğal hedefidir. Halkın adaletinden kaçamayacaksınız!

Yaşasın HBDH!

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

HBDH Sinan Dersim Milisler