HBDH Sinan Dersim Milisleri’nden İstanbul ve Van’da Eylemler

 İstanbul ve Van’da Eylemler

Gözü dönmüş faşist düşman, vahşette sınır tanımıyor. Sivil halkın yoğun olduğu yerlerde kendi beslemelerine bombalar patlattırıyor. Halklarımızın yüreğine korku salmak, onları terörize etmek için en alçakça yöntemlere başvuruyor. Aynı şekilde gerilla direnişi karşısında yaşadığı hezimeti gizlemek için ise kendi askerlerinin cesetlerini yakıyor. Gerillaya karşı kimyasal silahlar kullanma alçaklığını sergiliyor. Hiçbir savaş kuralına uymuyor bu faşist devlet.

Tüm bu zulme, vahşete karşı emekçi halklarımız ise boyun eğmiyor. Düşmanın kara propagandalarına kulaklarını tıkıyor… Taksim’de acımasızca patlatılan bomba sonrası faşist iktidarın insan aklıyla alay eden açıklamaları bir çırpıda boşa düştü. İnsanlarımız İçişleri Bakanı’nın sayıklamalarına inanmadı. Halklarımız faşist propagandaya kanmayacak kadar politik uyanıklığa ve devrimci bilince sahiptir!

Emekçi halklarımızın bağrından çıkan milislerimiz, faşist propagandaya karşı devrimci bilinçlendirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. 16 Kasım 2022 günü, HBDH Sinan Dersim Milisleri İstanbul’da ve Van’da çeşitli ilçe ve merkezlerde pankart asma ve yazılama eylemleri gerçekleştirdi. Üst geçitler, cadde ve viyadükler pankartlarımız ve yazılamalarımız ile süslendi. Gerillaya karşı alçakça kullanılan kimyasal saldırı protesto edildi, İmralı Tecriti ve genel saldırılara karşı gençliğe gerilla saflarına katılma çağrısı yapıldı, 27 Kasım Kürdistan İşçi Partisi PKK’nin kuruluş yıldönümü kutlandı.

Milislerimiz her yeri şu sloganlarla donattılar:

Biji Salvegera 27e Mijdare (Yaşasın 27 Kasım Kuruluş Yıldönümü)!

Biji Berxwedana Zap, Avaşin, Metina (Yaşasın Zap, Avaşin, Metina Direnişi)!

Gerillanın Namlusu Her Yerde!

Haydi Gençler Gerillaya, Özgür Vatana!

İmralı Tecriti’ni Parçalayacağız!

Kimyasal Kullanmak Alçaklıktır!

HBDH Sinan Dersim Milisleri