HBDH: YARIM KALAN GÜLÜŞLERİNİ, HALAYLARINI VE SLOGANLARINI TAMAMLAYACAĞIZ!

 YARIM KALAN GÜLÜŞLERİNİ, HALAYLARINI VE SLOGANLARINI TAMAMLAYACAĞIZ!

Halkımızın barış ve demokrasi umudunun içine devlet işbirliği ile yerleştirilen bombanın birkez de Ankara Garı’nın önünde patlamasının üzerinden tam 5 yıl geçti. 10 Ekim 2015’te binlerin katıldığı Barış Mitingi’nin kan gölüne dönüştürülmesinin üzerinden geçen 5 yılda yitirdiklerimizin anısını yaşatmak için yapılan, yapmak istenilen her türlü eylem ve etkinlik yasaklandı, saldırıya uğradı.
Faşist Türk devleti organize ettiği katliamın önündeki engelleri kaldırmak için ve bu katliamın hesabının kendisinden sorulacağını bildiği için halkımıza, faşist devlet zihniyetine uygun saldırılar yaptı. Patlamanın ardından yaralı olan halkımızın dayanışmasını ve gerçeğin ortaya çıkmasını engellemek için devletin faşist kolluk gücü gazlı saldırı düzenledi, halkımızın üzerine araçlarını sürdüler. Devletin eli kanlı faşist çeteler eliyle katliamı gerçekleştirdiği açıktır. Halkımızın yaraları daha taptaze iken dönemin Keçiören Belediyesi başta olmak üzere çeşitli yerlerde katliamı kutlamak adına havai fişekler patlatılması apayrı bir utanç tablosuydu. Bir yıl sonra 10 Ekim katliamı unutulmasın diye Ankara Garı önüne dikilen anıta ve halkımıza saldıranlar yine gizlendi. Saldırıdan ve saldırıyı gerçekleştirenlerden Ankara Emniyet Müdürlüğünün haberi olduğu açıktır. Devletin faşist katillerle yaptığı kirli işbirliğinin açığa çıkmasını hiç bir utanç perdesi kapatamaz.
Faşist Türk devleti ve onun sözcüsü AKP hükümeti, kendi organizasyonuyla gerçekleşen bu saldırıda daha fazla canı yakmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Faşist Türk devleti iyi bilir ki yaptıklarının bedelini en ağır şekliyle elbette ödeyecek. Ona bu bedeli bizler ödeteceğiz. Dün Ankara Tren Garında katliamcı zihniyet bugün yeni senaryolarla hiç kimseyi inandıramadığı gerekçelerle Rojava’ya saldırıyor.
Dün faşizmin katliamlarına boyun eğmedik bugün de saldırı ve işgal tehditlerine karşı boyun eğmeyeceğiz. Faşist devlet ne yaparsa yapsın halkımız Türkiye’de de Rojava’da da direnmeye devam edecektir. Topraklarını halkını ve onurunu korumaya devam edecektir. Bugün dünden daha fazla halkların birleşik devrim mücadelesine özgür Rojava topraklarını savunmaya sahiplenmeye ihtiyaç vardır. Her yerde direniş her yerde kitlesel gösterilerle emperyalizme faşist Türk devletinin işgal tehditlerine karşı koymak göreviyle karşı karşıyayız. Özgür Rojava toprakları mazlum emekçi halklarındır. Özgürlüğü savunmak Rojava’yı savunmaktır. Rojava’nın işgal ve saldırı tehditlerine karşı durmak özgürlüğü savunmaktır.
Bugün özgürlükten onurdan yana olan herkes Rojava topraklarını savunmalıdır. Mevzilerimizi sağlamlaştırmak direnişimizi halklaştırmak görevimizdir. Biz bu görevi yerine getirmeye muktediriz. Biz bunu başaracağız.
Halkın haklı öfkesinden aldığımız kararlılık ve cüretle 10 Ekim öncesi ve sonrası devletin kirli işbirliği ile organize edilen bütün katliamların hesabını soruyoruz ve soracağız. Barış için Ankara Garı önünde yaşamını yitiren halkımızın düşlerini bir araya getirdiğimiz o gün yine bir araya gelip hep birlikte halkımızın yarım kalan gülüşlerini, halaylarını ve sloganlarını tamamlayacağız. 10 Ekim katliamının üzerinden geçen bu 5 yıl içerisinde devam eden katliam, inkar ve imha politikalarının hesabını 7’den 70’e onurlu bir barış ve adil bir yaşam için yaşamını yitiren tüm canlarımız için soracağız ki düşleri gerçek olsun.

10 Ekim 2019

HBDH