“HBDH Zeynep Kınacı Milisleri: “Faşizmin Ekonomik Kaynaklarını Hedefliyoruz!” 

Faşizmin Ekonomik Kaynaklarını Hedefliyoruz!

21 Haziran günü HBDH Zeynep Kınacı milisleri, İstanbul’da bir kozmetik fabrikasına sabotaj eylemi düzenledi. Hadımköy Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan, kozmetik ve kimyasal üretimi yapan fabrikaya gerçekleştirdiğimiz eylem sonucu büyük maddi hasar oluştu. Sabotaj eylemimiz, fabrika bahçesinde bulunan TIR ve araçlara dönük yapılırken alevler tüm fabrikayı etkisi altına aldı. Fabrika bahçesinde bulunan TIR’lar ve otomobiller tamamen kullanılamaz durumdadır ve fabrikanın ise belirli bir bölümü kullanılamaz haldedir.

Bugün, işçi ve emekçiler zorlu yaşam koşulları ile boğuşmaktadır. Her gün enflasyon yükseliyor, alım gücü düşüyor, emekçiler kıt kanaat yaşıyor. Türkiye ve Kuzey Kürdistan, ezilenler ve emekçiler için cehenneme dönüşürken zenginler, patronlar, faşistler için adeta bir cennet bahçesi olmuştur. Onlarca işçi grevi sürüyor, emekçiler hakları için zorlu koşullara karşı savaşıyor. Nice işçi birkaç liralık önlem alınmadı diye ölüyor, saatlerce emek sömürüsü ile çalıştırılıyor. Bu durumu yaratan zenginlerin, patronların, faşistlerin ensesindeyiz. Her an onların peşindeyiz. Kaçamayacaklar. Bizden kurtulamayacaklar. Faşizmin daha fazla sömürü, işgal, rant ve savaş suçları için harcadığı paraların kaynakları olan bu fabrikaları ateşe vereceğiz!

Bu faşist iktidar her gün savaş suçları işlemektedir. Gerilla alanlarına yönelik yürüttüğü işgal girişimi saldırılarında yenilen faşist iktidar başta kimyasal gaz kullanımı ile savaş suçu işliyor. Bu suçlarının hesabını onlara soracağız, bedel ödeteceğiz. Bu eylemimizle yineliyoruz; pratiğimizi Zeynep Kınacı’nın fedai ruhundan, bilincimizi ise ezilenlerin ve emekçilerin büyük direnişlerinden alıyoruz. Zafere doğru durmadan yürüyoruz.

Zaferi kazanacağız! İşçilerin ve ezilenlerin iktidarını kuracağız! 

Yaşasın HBDH! Yaşasın Birleşik Devrim! 

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız! 

İleri…Daha İleri…

HBDH Zeynep Kınacı Milisleri