HKP (Maoist): Güney Bastar’a yönelik hava saldırılarını şiddetle kınayın!

Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah parti liderliğine zarar vermeyi amaçlıyor

Güney Bastar’a yönelik hava saldırılarını şiddetle kınayın!

Bastar halkına dayatılan savaşa karşı birlik içinde sesinizi yükseltin!

Telangana ve Chhattisgarh polisi bugün saat 11.00’de insansız hava araçları ve helikopterler aracılığıyla Güney Bastar’ın ormanlık tepelerindeki Madkanguda, Mettaguda, Bottetang, Sakilere, Madpadulade, Kannemarka, Pottemangam, Bottalanka, Rasapalli ve Errapad köylerini hedef aldı. Hepiniz biliyorsunuz ki geçen yıl 15 Nisan’da da bu bölgelerde bombalı bir saldırı olmuştu.

Bu yıl da 2023’te, 11 Ocak sabahı başlayan hava bombardımanı halen devam ediyor. Parti liderliğimize ve HKGO’na zarar vermek amacıyla yüzlerce bomba atılıyor. Helikopterler tarafından aylardır gece gündüz sürekli gözetleme ve izleme yapılmaktadır.

Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah geçtiğimiz günlerde Maoist partiyi 2024 Lok Sabha (Parlamentoda Halk Meclisi çn.) seçimlerinden önce ortadan kaldıracağını açıkladı. Aynı plana göre, Chhattisgarh halkı, Merkezdeki Brahmanik Hindutva faşist hükümetinin rehberliğinde, ”Ghera Dalo-Unmulan Karo” kampanyasını yürüterek partimiz HKGO, Devrimci Halk Komiteleri halkını yok etmek için ellerinden geleni yapan kabile karşıtı Kongre hükümeti, polis şeflerine ve idari memurlara karşı ellerinden gelen yardımı yapıyorlar.

Bu şiddetli bombalamalar nedeniyle insanlar çiftliklerine gidemiyor ancak hasat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Halk arasında bir panik havası hakimdir.

Partimiz bir kez daha ülkedeki ve dünyadaki tüm ilerici, demokratik ve devrimci güçleri, Hindistan’ın yağmacı-iktidar unsurları ve devlet kurumları tarafından partimize, HKGO’na ve halka yönelik bu korkunç hava saldırılarına karşı güçlü bir kitle hareketi başlatmaya çağırmaktadır.

Ganga Sekreteri

Güney Buster Bölüm Komitesi

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)

11 Ocak 2023