İzmir’deki otellere yönelik sabotajı HBİM üstlendi

İzmir’deki otellere yönelik sabotajı HBİM üstlendi

Halkların Birleşik İntikam Milisleri (HBİM) olarak kendilerini adlandıran bir grup, İzmir’de Grand Efe Otel ve çevresindeki otellere yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Halkların Birleşik İntikam Milisleri imzasıyla gönderilen bir mesajda, “İzmir Menderes ilçesi Özdere’de oteller bölgesi olarak adlandırılan bölgede Grand Efe Otel ve çevresindeki otellere yönelik 1 Temmuz günü sabotaj eylemi gerçekleştirdik. Eylemimiz sonucu iki otel boşaltıldı” ifadeleri yer aldı.

Turizm işletmelerini hedef almaya devam edecekleri tehdidinde bulunan grup, yerli ve yabancı turistleri de bölgeyi terk etmeye çağırdı.

Ülkenin bir bölümünde insanların zulme, açlığa ve katliama uğrarken, diğer bölümünde saray hayatı yaşatmayacaklarını belirten grup, açlık ve yoksulluktan yaşanan intiharlara, sistematik bir şekilde süren taciz ve tecavüze, işçilere yönelik insanlık dışı uygulamalara ve Kürtlere yönelik katliamlara dikkat çekti.

Grup, iktidara hitaben “Açtığınız kirli savaşın gerçekliğiyle ve acısıyla yüzleşeceksiniz” diye tehdit ederken ezilenleri, emekçileri, kadınları, gençleri faşizme karşı durmaya çağırdı.

HBİM, 29 Haziran Cumartesi günü Muğla’nın Datça ilçesi Palamutbükü mevkiindeki Liman Tepesi’nde yer alan televizyon vericilerinin olduğu bölgeye yönelik sabotaj eylemini de üstlenmişti.