TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi: Diyar Xerib’i Mücadelemizde Yaşatacağız!

Diyar Xerib’i Mücadelemizde Yaşatacağız!

KCK Genel Başkanlık Konseyi üyesi Diyar Xerib, faşist TC devletinin Irak Kürdistanı’nda yürüttüğü işgal operasyonları kapsamında gerçekleştirdikleri hava saldırısında iki yoldaşı ile, Devran ve Şahin arkadaşlarla birlikte şehit düşmüştür. Öncelikle Diyar Xerib, Devran ve Şahin arkadaşları saygıyla anıyor, tüm Kürdistan halkına ve PKK’li siperdaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

25 yıllık devrimci mücadele içerisinde her türlü özveri ve fedakarlığı göstermiş olan Helmet arkadaş doğup büyüdüğü toprakları, (Başur Kürdistanı’nı) TC’nin işgal girişimlerini boşa düşürmek için büyük çaba ve emekle savundu. TC faşizmi ve onun yerli işbirlikçilerinin Başur Kürdistanı’nda geliştirdiği işgal planları kapsamında Diyar Xerib’e yönelik saldırı özel olarak gerçekleştirilmiştir. Bu katliamla Kürt halkına özellikle Irak Kürdistanı halkına ve PKK’ye bir mesaj vermek istenmiştir. Ancak düşmanın vermek istediği mesaja, halk ve devrimciler her zaman olduğu gibi en güzel cevabı mücadeleyi daha da yükselterek vereceklerdir. Şehit Helmet’in yoldaşları siperdaşları, Başur Kürdistanı halkı, onun özellikle operasyonlara karşı son süreçte yürüttüğü büyük çabaya sahip çıkarak TC faşizminin saldırılarını boşa çıkaracaktır. Faşist AKP iktidarının bizi zayıflatmaya çalıştığı her saldırısıyla ve her kaybımızla öfkemiz büyümekte ve şehit siperdaşlarımızın ideallerini gerçekleştirme irademiz daha da çoğalmaktadır.

 

Şehit Helmet Ölümsüzdür!

Devrim ve Komünizm Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Kürt Ulusunun Özgürce Ayrılma Hakkı!

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Halk Savaşı!

 

TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi

9 Temmuz 2019

Kürtçe: https://www.tkpml.com/komiteya-partiya-rojhilatnavin-ya-tkp-ml-eme-diyar-xerib-di-tekosina-xwe-da-bidin-jiyandin/