HBDH AVRUPA KOMİTESİ: “Helmetlerimizi Bitiremezsiniz, Halklarımız Kazanacak!”

Helmetlerimizi Bitiremezsiniz, Halklarımız Kazanacak!

KCK Genel Başkanlık Konseyi Üyesi Helmet (Diyar Xerip Muhammed) yoldaş 5 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin Güney Kürdistan’daki işbirlikçilerine dayanarak yaptığı hava saldırısında, PKK militanları Şahin ve Dewran yoldaşlar ile birlikte şehit düştü. Türk faşist sömürgeciliğinin Ankara’daki elebaşıları ve onların Başur’deki işbirlikçi beslemeleri iyi bilsinler ki, öfkemiz, hesap sorma bilinç ve irademiz acımızdan daha büyüktür.

Helmet yoldaşa yönelik saldırı, Türk sömürgeciliğinin Başur Kürdistan’ı askeri işgal hareketinin bir parçasıdır. İşgale karşı Başur halkının direnişini örgütleme çalışmalarının en önünde ve başında yürüyor olması, Helmet yoldaşı Türk sömürgeciliği ve Başur’daki işbirlikçilerinin özel ve öncelikli hedefi haline getirmiştir. Bu, planlı taammüden işlenmiş kalleş, aşağılık bir cinayettir. Halklarımız ve devrimci öncüleri, birleşik devrim hareketimiz hesap soracaktır.

Türk sömürgeciliği ve Başur’daki işbirlikçilerinin Helmet yoldaşa yönelik kin ve düşmanlıkları daha derin sebeplere dayanmaktadır. Yoldaş Helmet, çeyrek yüzyıllık devrimci yaşamıyla Güney Kürdistan Halkımızın yetiştirdiği örnek bir devrimci savaşçı ve komutandır. Bölgesel sömürgeci güçler ve emperyalistler ile uzlaşma ve işbirliği çizgisine karşı Güney Kürdistan’da halkçı devrimci çizginin geçit vermez bir militanı olduğu kadar, Kürdistan Ulusal Kongresi’nde Kürt ulusal demokratik birliğinin gerçekleşmesi için de sürekli mücadele etmiş öncü sorumluluklar üstlenmiş bir devrimcidir. Helmet yoldaş, bölgemizde atılım halindeki birleşik devrim perspektif ve yöneliminin, gelişen birleşik devrim çizgisinin öncü karolarından biridir. Helmet yoldaşı yönelen saldırı, aynı zamanda birleşik devrim hareketimizi hedeflemektedir.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi Avrupa Komitesi olarak Helmet, Şahin ve Dewran yoldaşların anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Söz veriyoruz, hesap soracağız ve şehitlerimizin ideallerini zafere ulaştıracağız.

Kürdistan ve Türkiyeli göçmen işçileri, Ortadoğulu mültecileri, Türk sömürgeciliğinin Güney Kürdistan’ı işgal ve cinayetlerini protesto etmeye, Helmet yoldaşın anısına ve ideallerine sahip çıkmaya, onun devrimci yaşamından öğrenerek birleşik devrim mücadelemizi büyütmeye çağırıyoruz.

İşgale Karşı Mücadeleyi Her Alanda Helmetçe Büyütelim!
Türk Sömürgeciliği ve İşbirlikcilerinden Hesap Soracağız!
Yaşasın Birleşik Devrim Mücadelemiz!
Devrim şehitleri Ölümsüzdür!

HBDH AVRUPA KOMİTESİ

9 Temmuz 2019