KBDH Ayten Beçet Milisleri: Ciner Maden Şirketine Ait Tıra Sabotaj Eylemi

 Ciner Maden Şirketine Ait Bir Tır İmha Edildi

31 Ocak 2021 günü 22:00 sularında Antep İslahiye’de CİNER Maden Şirketi’ne ait bir tır KBDH Ayten Beçet Milislerimiz tarafından yakılarak imha edilmiştir.

Ciner Madencilik doğrudan Erdoğan tarafından oluşturulan faşist sermaye ağının baş aktörlerindendir. Önce medya alanında palazlandırılan, faşizmin propaganda araçları ile toplumu uyuşturan Ciner Grup bu alandan ayrılarak maden-enerji alanında istihdam edilmiştir. Türkiye ve Kürdistan coğrafyasını yağmalayan, dereleri HES’lerle kurutan, boksit, kömür ocakları ile doğayı ve insanı yok eden bu şirket Antep İslahiye’de boksit ve kömür aramak adına binlerce hektarlık arazi ve yaşamı yok etmektedir.

Ciner Holding, madene karşı yaşamını, toprağını savunan, bunun için imza toplayan köylüleri “terörist” ilan ederek, paralı çeteleriyle tehditler etmiştir. Aynı zamanda işçi katliamları ile de sicili kabarık olan bu maden şirketi Soma katliamında adı geçen Park Teknik Elektrik Madencilik’in bağlı olduğu gruptur.

Faşist iktidar tarafından ödüllendirilen bu maden şirketi ve nice sermaye grubu çöküş dönemine giren AKP-MHP faşizmi ile aynı son bekliyor. Sömürge toprağı haline getirdikleri Kürdistan’da kurdukları özel savaş firmaları hedefimiz olmaya devam edecektir.

15 Şubat 1999 uluslararası komplonun 22. yılında hapishanelerde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması için başlatılan ve 2 ayı aşan süredir devam eden açlık grevleri direnişini selamlıyoruz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız hamlemiz kapsamında içerde ve dışarda tecridi parçalayacağız.

Eylemimiz 23 Mart 2019 da Gebze Kadın Hapishanesinde tecride karşı bedenini ateş topuna çeviren Ayten Beçet anısına gerçekleştirilmiştir.