Tekoşîna Anarşîst: Şehit Tekoşer Piling’i Hatırlamak

Şehit Tekoşer Piling’i Hatırlamak

Lorenzo Orsetti veya Rojava’da tanınan Tekoşer Piling, Eylül 2017’de Afrin’de İslam Devleti ve Türk güçlerine karşı yürütülen mücadeleye katıldı.

Şehit Tekoşer, diğer yoldaşlarla ortak yaşamı ve mücadeleyi paylaştı. Yemekleri, odaları paylaştıkça savaşı, kavgayı, çatışmaları, zorlukları, uzlaşmayı ve insanlığı da paylaştık. Yoldaş olmak kolay değil. Bazen acımasız ve dayanılmaz zor oluyor bunu Şehit Tekoşer ile öğrendik.

Lorenzo, devrimci yaşamında, toplumdaki özgürleştirici değişiklikleri savunan devrimciler tarafında iç savaşta yer aldı. Diğer yoldaşlarla birlikte mücadelede canını verdi.

Yoldaşlarla kavgayı ve hayatı paylaşırken, sonunda yoldaşlarla da ölümü paylaştı. Hayır, şehitlik için mücadele etmiyoruz, onun yerine yaşam mücadelesi veriyoruz. Bununla birlikte, uğruna yaşamaya değer şeyler için ölmeye değer. Kendimizi adadığımız bir militan mücadele standardı haline geldi. Birlikte yaşam için mücadele etmek, devrimci yaşamda birlikte kurabileceğimiz diğer yollarla karşılaştırılamaz. Devrimci yaşamda, birlikte keşfetmemiz gereken hala çok fazla renk, çok fazla derinlik, çok fazla güzellik vardı. Şimdi yoldaşımız öldü. Ama kalbimizde bizimle birliktedir. Ve tam orada, kalbimizde Lorenzo sonuna kadar gidecek ve biz onu içimizde en zor engellerin içinden taşıyacağız.

“Her fırtına tek bir yağmur damlasıyla başlar”- Lorenzo’dan yoldaşlara motivasyon, dayanışma ve umut ilham veren ünlü bir alıntı. Kişiliğinin zorluklar sırasında ve Rojava’daki yoldaşların hayatlarında meydana gelen beklenen ve beklenmedik zorluklar sırasında yaptığı gibi. Şehit Tekoser, ister YPG’de, TİKKO’da, Tekoşîna Anarşîst’te ve QSD birimlerinde olsun, en olumsuz durumlarda umut aşılayacaktı.

Lorenzo’nun kalbi özgürdü, bu nedenle üzerinde durduğu toprak özgürleşmiş bir bölgeydi. Savundu!

Tekoşîna Anarşîst

Çile 2021

Englısh: https://www.tkpml.com/tekosina-anarsist-remembering-sehid-tekoser-piling/