KBDH Evrim Demir Milisleri: AKP’li Müteahhitlere Ait Bir Tır imha edildi.

AKP’li Müteahhitlere Ait Bir Tır imha edildi.

11 Şubat 2021 günü saat 00:30 sularında İstanbul Arnavutköy Metro şantiyesi girişinde, iktidarın inşaat ihalelerini yürüten şirketlerden birine ait tır ateşe verilerek imha edildi.

Türkiye’de yoksulların açlıkla imtihan edildiği, sadakacılığa karşı intihar ettiği, Kürdistan’da sömürgecilik dayatmasına karşı bedenlerini ateşe vererek, uluslararası komployu ve soykırım siyasetinin parçalandığı faşist dayatma altında kimse bu düzenin böyle devam edeceğini, ticaretlerini, siyasetlerini sürdürebileceklerini sanmasın.

Sömürgeciliğin üzerine “terörist” perdesi örten, Türkiye emekçilerini Kürt halkına düşman ederek sömürünün çarklarını döndüren iktidar, bugün faşizme biat etmeyen Türk halkını, emekçiyi, kadını ve öğrenciyi de “terörist” ilan ederek iki halkın ortak düşmanının gerçekte kim olduğunu gözler önüne sermiştir. Türkiye emekçilerinin kurtuluşu ve Erdoğan faşizmine son verilmesinin yolu Kürt halkıyla birleşik mücadeleden geçmektedir.

18 yaşında sömürgeciliğe karşı evinin bahçesinde bedeni ateşe veren, gerçekleştirdiği eylem sonucu ölümsüzleşen Eylem Demir’in bıraktığı notta ifade ettiği “Biz Kürtçe söyleyip oynamak değil, kendi kendimizi yönetme hakkını istiyoruz. Bu böyle bilinsin. Artık ‘PKK hareketini imha, tasfiye ederiz’ deyimiyle 30 yıl daha savaşa hizmet ederler. Ben ve benden sonrakiler bunu kabul etmez. 70 yıl bile olsa tekrar ayaklanırız. Ben bölücü, terörist de değilim, ben bir Kürdüm. Bölücülük adı altında Türk halkı korkutuluyor ve korku imparatorluğu inşa ediliyor. AKP, MHP çok net bir şekilde bunu kullanıyor. Türkiye halkları bizi anlamalı… Tüm Kürt halkını Türkiye halklarını Önder Apo’yu savaşlarda evlatlarını kaybetmiş, tüm anneleri ve babaları değerli tüm gerillalarımızı ve özellikle Amed ve Hakkâri halkını kucak dolu selamlıyorum” çağrısı KBDH’ın varlık gerekçelerinden biridir. Bugün Türkiye devrimcileri, emekçileri, kadınları ile Kürt halkının özgürlük mücadelesi bütünleşmiş, birleşik devrimin zaferine yürümektedir.

KBDH Evrim Demir Milisleri