KBDH Eylem Ataş Milisleri: Bursa’da Sabotaj Eylemi

Bursa’da İki Otobüs İmha Edildi

24 Şubat 2021 günü gece 04:00 sıralarında Bursa Merkez Sarıgazi ilçesi Demirtaşpaşa mahallesi Boyacı sokakta park halinde buluna 16 NK 930 ve 16 NK 753 plakalı iki otobüs EYP ile vuruldu. Patlama sonrası çıkan yangında otobüsler tamamen imha oldu. AKP-MHP faşizminin yerel yapılanmasında yer alan ve faşizmin kadın bedenine ve kimliğine yönelik saldırıların taşıyıcısı olan Selahattin isimli şahıs bu eylemimizle cezalandırılmıştır.

Patriyarkal kapitalizm ve AKP-MHP faşizmi her yerde kadın kimliğini ve ezilen cinsiyetleri yoğun olarak hedef almakta, kadını köleleştirmeyi kutsamakta, kadın katillerini yargısıyla korumaktadır. Ancak tüm saldırılarına rağmen 2021 kadın yılı olarak erkek egemen iktidarın üzerine yürümekte, tüm dünya da olduğu gibi Türkiye ve Kürdistan’da da faşizme karşı direnişin öncüllerinden olmaktadır. Kadın özgürlük mücadelemizin önemli tarihi günü olan 8 Mart faşizme ve erkek egemenliğine büyük bir barikat olacaktır. Kadınların kitlesel birleşik mücadelesinin yanında, kadınların birleşik silahlı direnişi ve eylemleri erkek egemen iktidarın, kadın katillerinin, taciz ve tecavüzcülerin en büyük kabusudur. Dün IŞİD’i yok eden Rojava kadın devrimi, bugün onun büyük ortağı AKP zihniyetinin de korkulu rüyasıdır.

Türkiye metropollerinde kadın özgürlük mücadelesi yürüten öncülerden biri olan Türkmen kimlikli Eylem Ataş erkek egemen devlete karşı mücadelesini Rojava’ya taşıyarak Kürdistan kadın özgürlük mücadelesi ile ortaklaştırmıştı. IŞİD’e karşı savaşta Menbiç’in özgürleşmesinde ölümsüzleşen yoldaşımız aynı zamanda Türkiyeli ve Kürdistanlı kadınların birleşik mücadelesinin de eylemli çağrısı olmuştur. Bu eylem çağrısı tüm kadınlara erkek devlete karşı taaruz çağrısıdır. Saraylardan, iktidardan, yargıdan kadınlara adalet çıkmadı, çıkmayacak. Onlara anladıkları dilden cevap vereceğiz.

Kadınların birleşik silahlı hareketi KBDH tüm kadınları direnişe ve eyleme çağırıyor.

KBDH Eylem Ataş Milisleri