KBDH Milisleri’nden İstanbul’da Eylem: “8 Mart ve Gazi Ayaklanmasını Selamlıyoruz”

8 Mart ve Gazi Ayaklanmasını Selamlıyoruz

7 Mart 2022 günü saat 22:00 sıralarında KBDH Milislerimiz İstanbul/Bayrampaşa/E-5 Karayolu üzerine KBDH ve HBDH ortak imzalı pankart astı. “8 Mart Ruhuyla Gazi Direnişi’ni Selamlıyoruz” sloganı yazılı pankart asan milislerimiz, eylemlerinin ardından üs bölgelerine ulaşmışlardır.

KBDH milisleri astığı pankartla “8 Mart Ruhuyla Gazi Direnişini Selamlıyoruz” mesajını ileterek başta bütün kadınları olmak üzere işçileri, emekçileri ve bütün ezilenleri sokağa mücadele etmeye, HBDH ve KBDH milislerine katılmaya çağırdı.  AKP-MHP faşizminin 8 Mart’ı yasaklama ilanı kadınların iradesi ile boşa düşmüştür, sokaklar hiçbir zaman yasaklanamamıştır. Kadınlar, Aleviler, Kürt halkı, yoksullar, emekçiler ve bütün ezilenler faşizme karşı olan öfkesini kuşanarak örgütleniyor. Halkın, kadınların ve ezilenlerin coşkun akan seli birleşik devrim saflarında buluşuyor. Birleşik devrim mücadelesi milisleri, gerillaları ve bütün gücü ile faşizme karşı açtığı savaşı daha da büyütüyor. Ezilenlerin öfkesi sabotaj eylemleriyle, kurşunlarla ezenlere-erkek egemen devlete geri dönmektedir.

Mart ayı kadınlar, Kürt halkı ve devrimciler açısından katliamların ve ayaklanmaların ayıdır. KBDH olarak; erkek egemen iktidarcı devlete karşı isyanımız direniş ve eylemlerle devam edecektir. Bugün alanlara çıkan tüm kadınları selamlıyor, erkek egemen devletten-kapitalizmden hesap soran kadınların silahlı mücadele örgütü olarak KBDH saflarına davet ediyoruz.

Erkek Egemenliğe Karşı İleri…Daha İleri…

Erkek Egemen Devlete Karşı, Saldırıya Geç!

KBDH Milisleri