KBDH Sarya Diyar Milisleri: “İstanbul’da Elektrik Enerji Hattına Sabotaj Eylem Düzenledik”

İstanbul’da Elektrik Enerji Hattına Sabotaj Eylem Düzenledik

KBDH Sarya Diyar Milisleri 6 Mart günü gece saatlerinde Sazlıbosna’da bulunan Arnavutköy/Çatalca elektrik enerji hattına dönük sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Yapılan sabotaj eylemiyle enerji hattı tamamen imha olurken, 6 Mart’tan itibaren ise başta çevredeki yazlık, koruluk ve villakentlere elektrik akımı durdu ve çevre mahallelerde de enerji kesintisi devam etti. KBDH Milislerimiz ise gerçekleştirdikleri eylem sonrasında üs bölgelerine ulaşmışlardır.

Kadın direnişi binlerce yıl öncesinden ilk yok sayılmak istenen dönemle başladı ve kadının her dönemde buna karşı isyanı ve direnişi devam etmektedir. Kapitalist modernitenin erkek egemen iktidarına karşı sınıf mücadelesi vererek canları pahasına bedel ödeyen New York’lu kadın işçiler başta olmak üzere DAİŞ barbarlığına karşı Rojava’da, Şengal’de savaşan ve bu savaşlar içerisinde kaçırılan, şehit düşen binlerce kadını anıyoruz. Yine Kürdistan’da, Ortadoğu’da ve Afganistan’da direnen tüm kadınları da selamlıyoruz.

KBDH Sarya Diyar milisleri olarak, bu eylemimizle yüz yıllardır erkek-egemen iktidarcı sistemin kadınlar üzerinde uyguladığı kırım politikalarına karşı tüm kadınları KBDH saflarında buluşmaya ve birleşik mücadelenin milis gücü olmaya, isyanı büyütmeye davet ediyoruz. Claralardan Rosalara, Zilan Beritanlardan Sema Serpillerden ve Saralara… isyanımız, direnişimiz ve mücadelemiz sürüyor. Tüm kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sokağı zapt etmeye çağırıyoruz!

Erkek Egemenliği Yıkacağız, Özgürlüğümüzü Kazanacağız!

Erkek Egemenliğe Karşı, Saldırıya Geç!

KBDH Sarya Diyar Milisleri