KBDH Sema Koçer Milisleri: Çevik Kuvvet Minibüsüne EYP’li Eylem

Çevik Kuvvet Minibüsüne EYP’li Eylem

18 Şubat 2021 tarihinde Adana Merkez Çukurova ilçesinde güçlerimizin denetime aldığı nöbet değişimi için hareket halinde olan çevik kuvvet minibüsünü EYP ile vurduk. Eylem sonucunda çevik kuvvet polislerini taşıyan minibüs tamamen imha olarak kullanılamaz hale geldi, ancak ölü ve yaralı polis sayısı netleştirilemedi. Eylem sonrası olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis gücünün sevk edildiği gözlendi.

Faşist devletin halklarımız ve Kürt özgürlük hareketinin üzerinde imha ve soykırım saldırıları devam ediyor. Kürdistan’ın her bir yanında Kürt halkını ve onun mücadelesini yok etmeyi amaçlayan faşist ordu ve devlet gerçek yüzünü Garê’ye yapılan son saldırılarda bir kez daha ortaya koymuştur. Kendi memurlarını infaz edecek düzeye gelen faşist hükümet bu operasyonun sorumlusudur. Bu saldırılara karşı Garê’de 4 gün boyunca tarihi bir direniş sergileyen PKK özgürlük gerillaları bu saldırıları boşa çıkarmış ve bu zaferi başta Kürt halkı olmak üzere tüm halklara armağan etmiştir. Bizler KBDH olarak Garê’de bu tarihi direnişi yaratıp kahramanca şahadete ulaşan yoldaşlarımızı anıyor ve direnişlerini selamlıyoruz ve diyoruz ki eylemlerimiz ile onlara olan borcumuzu ödeyeceğiz ve halklarımızı bu faşizmden kurtaracağız

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride karşı binlerce yoldaşımız ağır koşullar altında bedenlerini eyleme çevirmiş durumda tüm halklarımız bu direnişlere ses katmalı ve en üst seviyeye çıkarmalıdır. 15 Şubat uluslararası komplosunun yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde hep beraber komploculara karşı direnelim ve halklarımızın özgürlüğünü sağlayalım. Kadın cinayetlerinden iş cinayetlerine, Boğaziçi direnişinden Kürdistan’daki direnişe tüm direnişlerimizi ortaklaştıralım ve faşist hükümete son darbeyi vuralım.

Bu eylem ile Garê’de tarihi bir direniş sergileyerek kahramanca şehit düşen yoldaşlarımızı anıyor, bu tarihi direnişi selamlıyoruz. KBDH Milisleri olarak faşist hükümete ve onun kolluk kuvvetlerine de diyoruz ki bizler sadece Garê’de değil Kürdistan ve Türkiye’nin her şehrindeyiz ve faşizme karşı olan mücadelemizi her alanda daha da yükselteceğiz.

KBDH Sema Koçer Milisleri