HBDH Kürdistan / Botan Başkale Milisleri: Antep’te Gare Zaferini Kutladı

Antep’te Gare Zaferini Kutladık

17 Şubat 2021 günü Dilok (Antep) Şehitkamil Karacaoğlan Karakolu civarında sokağa çıkan milislerimiz “Gare’de düşene, dövüşüne bin selam” sloganları ile karakola doğru yürüyüş gerçekleştirdi. İşgalci polis gücünün saldırı girişimine EYP ve havaifişeklerle yanıt veren güçlerimiz belirli bir süre çatışmaya devam ederek polisin bölgeye girişini engelledi.

15 Şubat uluslararası komplonun 22. yıl dönümünde; komployu derinleştirmek, Kürt özgürlük güçlerini imha etmek ve Türkiye emekçi sınıfları da şovenizm – ırkçılıkla uyuşturarak sömürü açlık düzenini devam ettirmek isteyen AKP-MHP faşist bloğunun “pençesi” Gare’de koparıldı. Kendi iktidarları daim olsun diye “esir” personellerini gazla boğan, ardından kurşunlayan iktidar yenilgisinin faturasını içeride Kürt halkının, işçi ve emekçilerin örgütlü güçlerine yönlendirerek intikam almaya çalışacaktır. Silahlı gerilla karşısında yenilen sömürgecilik, şimdi silahını, gazını, copunu “demokratik ve sivil siyaset” yürüten güçlere yöneltecektir. Ancak bilmelidir ki, halkların birleşik silahlı mücadelesi, HBDH milisleri hiçbir yerdeyken, her yerdedir, enselerinde, kendilerine ördükleri “güvenli” kafeslerinde onları yerle yeksan edecek donanımdadır. Aylardır sürdürdüğümüz eylemler, bunun kanıtıdır.

Eylemimizle, Gare direnişini zafere çeviren Kürt özgürlük gerillaları ve HBDH gerillalarını selamlıyor, Zap komutanlarından Botan Başkale’nin anısına gerçekleştirdiğimizi iletiyoruz.

HBDH Kürdistan Komitesi Botan Başkale Milisleri