Nubar Ozanyan Askeri Törenle Anıldı

Nubar Ozanyan Askeri Törenle Anıldı

Şehit Nubar Ozanyan Ermeni Tugayı 6. ölümsüzlük yıldönümünde düzenlediği askeri törenle Nubar Ozanyan’ı andı.

13 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen askeri törende Ermeni Tugayı’na özgü Ermenice askeri selamlama ve saygı duruşunun ardından Tugay Komutanlığı’nın hazırladığı açıklama okundu.

Tugay komutanlarından Lusin Hovsepyan’ın okuduğu açıklama “Her yıl olduğu gibi bugün de kahramanımız, komutanımız Nubar Ozanyan’ın ölümsüzlük yıldönümünü anmak için bugün buradayız” sözleri ile başladı. “Direniş ve devrim sembolü, özgürlük, adalet ve eşitlik için savaşan, sahip olduğu tek varlığı olan yaşamını feda etmekten geri durmayan komutanımız Nubar Ozanyan için bizler de onun mücadelesinin takipçisi olarak bugün ayaktayız, mücadele ediyoruz. Nubar Ozanyan, 60 yılı aşkın bir yaşamı ile mücadele ve direniş yolculuğudur” cümleleri ile Nubar Ozanyan’ın mücadele yaşamına vurgular yapılan açıklama “Bizler, Şehit Nubar Ozanyan’ın adını taşıyoruz ve bugün bizlerin özgürlüğü için canını feda eden şehit Nubar Ozanyan ve yoldaşlarına şükran borçluyuz” sözleri ile devam etti.

Başta şehit Nubar Ozanyan olmak üzere tüm şehitlerimize söz veriyoruz. Başlattığınız yolu tüm mazlum halkların kurtuluşuna dek sürdüreceğiz. Ulaşmaya çalıştığınız tüm hedeflere ulaşıncaya dek bir adım dahi geri adım atmayacağız” cümleleri ile sona erdi.

Okunan açıklamanın ardından Ermenice “Soykırımı unutmadık, unutmayacağız” sloganı atan Tugay savaşçıları askerî geçit töreni ile anmayı sonlandırdı. Anmaya Tugay savaşçılarının aileleri ve Nubar Ozanyan’ın mücadelesinden etkilenen Ermeni ailelerinin yanı sıra TKP-ML TİKKO savaşçıları da katıldı.