Nubar Ozanyan Tugayı: Faşist Türk devleti Rojava’ya saldırıyor…

Faşist Türk devleti Rojava’ya saldırıyor…

Savaşımız büyük ve anlamlı olacak!

Faşist Türk devleti Taksim provokasyonu ile başlayan yeni bir işgal planı ile başta Kobane olmak üzere tüm Rojava’ya saldırıyor. Bu saldırılar savaş uçakları, insansız hava araçları ve obüslerle gerçekleştirildi. Demokratik Suriye Güçleri (DSG) savaşçıları ve siviller şehit düştü, rejim güçleri öldürüldü.

Düşman, televizyonlarında “teröristlerin hedef alındığı” propagandası yapıyor ancak Kürt, Arap, Süryani, Asuri, Ermeni gibi her dinden ve her milletten kadın ve çocuklar için gerçek şu ki bu saldırılar tüm Rojava halkına yapılmış saldırılardır. Minbic ve Kobane’den Amude, Til Temir ve Derik’e kadar tüm şehirlerimiz bombalanıyor. Afrin’in işgalinden Serekaniye ve Gire Spi’ye kadar, devam eden krize bir maske yaratmak amacıyla işgallerini genişletmeye devam ediyorlar.

Rojava’daki devrim bir kadın devrimidir ve IŞİD’in karanlığına karşı bir umut ışığıdır. Bu devrime karşı 25 Kasım’a sayılı günler kala başlayan saldırılar, Türk devletinin ataerkil ve işgalci karakterini ortaya koymaktadır. Ancak bu saldırılara Ann Mirkan, Avesta Xabnr ve Hevrin Xelef’in iradesiyle cevap veriliyor.

Türk devleti içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi krizi bu saldırılarla aşmaya çalışmakta, bunun için de Rusya, ABD ve diğer emperyalistlerle pazarlık yapmaktadır. Türk devleti saldırılarını emperyalist devletlerin desteği ile örgütledi. Irak Kürdistanı’nda iki yıldır gerillalar benzer işgal saldırılarına karşı direniyor. Türk devleti bu işgal saldırıları ile başarısızlığını gizleyememiş, tüm teknolojik güce sahip olmasına, gerillaların direnişine karşı tonlarca kimyasal silah kullanmasına rağmen hala krizini çözememiştir.

Bizler Rojava’da Ermeni Halkının savunma gücü olan Şehit Nubar Ozanyan Tugayı olarak SDG’yi oluşturan diğer güçlerle birlikte siperlerimizi terk etmeyeceğiz. Faşist Türk devletinin saldırıları sonuçsuz kalacaktır!

Yaşasın enternasyonal dayanışma!

Nubar Ozanyan Tugayı

22.11.2022

Englısh: https://www.tkpml.com/nubar-ozanyan-brigade-the-fascist-turkish-state-is-attacking-rojava/?swcfpc=1