PARTİMİZİN 1. KONGRESİNİ TÜM COŞKUMUZLA SELAMLIYORUZ!

 

PARTİMİZİN 1. KONGRESİNİ TÜM COŞKUMUZLA SELAMLIYORUZ!

Kuruluşunun 47. yılında Partimizin gerçekleştirdiği 1. Kongresi biz parti taraftarları ve militanlarına büyük bir umut olmuş, saflarımızda büyük bir coşku yaratmıştır.  Partimizin kuruluş tarihi olan 24 Nisan günü Parti Kongremizin gerçekleştirildiğinin açıklanmasının anlamı daha da büyüktür.

Partimiz, Nisan 2015 tarihinden sonra Partimizi içten ele geçirmeye çalışan darbeci ve tasfiyeci kesimin yarattığı güvensizlik ve kaosla karşı karşıya kaldı. Uçurumun kenarına kadar gelen Partimiz, MLM güçlerin darbeciliğe karşı cepheden açtıkları mücadeleyle, ÖK’nın kurulmasıyla önemli bir eşiği aşarak 1. Kongresini gerçekleştirmiş bulunuyor.

Partimizin 1. Kongresinde aldığı bir dizi karar sürecimizin karşılanması ve Partimizin kendi yönelimini belirlemesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. 1. Parti Kongremizin her bir kararı 47 yıllık tecrübemizin billurlaşmış halidir. Liberalizme düşmeden, kendi hatalarına karşı da acımasız yönelen Partimiz, önüne koyduğu dört ana yönelimle sınıf mücadelesindeki karalılığını ortaya koyarak, Halk Savaşında kararlılıkla ilerleyeceğini bir kez daha teyit etmiştir.

Partimiz gerçekleştirdiği 1. Kongresiyle politik görevlerini yerine getirdiği bu zor şartlarda, alınan kararların hayat bulması, ileri taşınmasın da, biz taraftar ve militanlara da büyük sorumluluklar düşüyor. Tek bir insan gibi Partimiz etrafında kenetlenerek, yüzümüzü ileriye dönmeliyiz. Belirsizlik 1. Parti Kongremizle son bulmuş, umudumuz tazelenmiş ve Partimize olan güvenimiz daha da artmıştır.

Partiyle Devrime, Şan Olsun 1. Kongremize!

Yaşasın Parti Birliğimiz!

Yaşasın Halk Savaşı!

 

Köln, Duisburg, Hagen ve Dortmunt’dan TKP-ML Taraftarları