ROJAVA | Nubar Ozanyan Taburu’nun çetelere karşı misilleme eylemi

Nubar Ozanyan Taburu’nun çetelere karşı misilleme eylemi

Türkiye destekli çetelerin 2 Mayıs’ta Suriye’nin Kuzey Doğu Suriye’nin Til Temir hattına yönelik yoğun saldırıları sonucunda Nubar Ozanyan Taburu’na bağlı bir savaşçı yaralandı. Nubar Ozanyan Taburu kuvvetlerinden bir birlik, düşman mevzilerine ağır silahlarla saldırarak cevap verdi. @ArmeniaRojava twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Ramazan bayramının ilk gününde Til Temir köyleri yoğun havan topu ve obüs saldırılarına maruz kaldı. Bu saldırılarda bir savaşçı yaralandı ve evler hasar gördü, ancak herhangi bir kayıp bildirilmedi. Hastaneye kaldırılan yaralı savaşçının durumunun stabil olduğu açıklandı.

Tabur tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 Mayıs sabahı Nubar Ozanyan Ermeni Taburu savaşçıları misilleme eylemi gerçekleştirdi. Sabahın erken saatlerinde, çetelerin işgal ettiği köylerdeki düşman mevzileri ağır silahlarla vuruldu. Üç yönden yapılan atışlar sonucunda mevziler büyük ölçüde hasar gördü. Nubar Ozanyan Tugayı güçlerinin herhangi bir kayıp vermeden geri çekildiği belirtildi.

Tabur’dan yapılan açıklamada, “Türk Devleti, #Ramadan kutlamaların sona ermesine saygı göstermeden, #NorthEastSyria halkına saldırmaya devam ediyor. Türk Devleti’ne ve onların paralı askerlerine karşı mücadelemiz devam ediyor! Devrimci selam ve saygılar.”

 

Englısh: https://www.tkpml.com/rojava-retaliation-action-by-the-nubar-ozanyan-battalion-against-the-gangs/?swcfpc=1